Başkan Dündar, ?TOBB Nefes kredisi yeniden başladı?

EKONOMİ
29-04-2020 16:45
Google News

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar konu ile ilgili yaptığı açıklamada TOBB Nefes kredisinin yeniden başladığını söyledi.

Başkan Dündar, ?TOBB Nefes kredisi yeniden başladı?

Mardin´in Kızıltepe İlçesinde bir araya gelen Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Aslan ve Denizbank Kızıltepe Şube Müdürü Murat Söylemez istişarelerde bulundu.
TOBB Nefes kredisine Deniz Bank´ın da destek verdiğini aktaran Dündar şöyle konuştu:
?TOBB Nefes kredisi yeniden başladı. Şirketlerimize destek olmak için TOBB 365 oda ve borsa olarak tüm kaynaklarımızı aktardık. Projeye destek veren Deniz Bank´a Kredi Garanti Fonu yönetimine teşekkür ediyoruz.? Dedi.
Katılımcı banka olarak yer alan Deniz Bank açıklamasında ise şunlara yer verildi:
?Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonda yürütülen ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında, KOBİ´lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ?TOBB Nefes Kredisi? projesinde katılımcı banka olarak yer aldık. Banka bu hassas süreçte elini tekrar taşın altına koyarak, TOBB ve KGF desteğinde yıllık 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırıp, KOBİ´lere nefes aldıracak. Kredinin 2020 senesinde 6 ila 8 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacak. Geri ödemesi ise 2021´de aylık eşit 12 taksitle yapılacak.
Deniz Bank Genel Müdürü Hakan Ateş üçün kez yer aldıkları TOBB öncülüğünde hayata geçirilen nefes kredisi ile ilgili şunları söyledi:
?Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ´lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık.?
Nefes Kredisi kampanyası sürecince yoğunluğu azaltmak amacıyla ve daha sağlıklı hizmet verilebilmesi için şubelerdeki çalışma saatlerinin 09.00-17.00 arasında hizmet verileceği açıklandı.