Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Yavru Tema´lar Orman Haftasını kutladı

Yavru Tema Öğrencileri Orman Haftasını Kutladı

Çevreci kimliğiyle bilinen Mardin Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu Yavru TEMA öğrencileri;  Mardin Valisi  Mustafa Yaman´ın Eşi Gülseren Yaman, Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Mehtap Bingül, İl  Jandarma Alay Komutanı eşi Gonca  Topçu, veli ve öğrencilerin katılımlarıyla Orman Haftası kutlandı

      Çevreci minikler, Vali eşi Gülseren Yaman ve Gönül Elçilerine: ?Yaz-kış demeden, ilçe ilçe, köy köy, en ücra okulları ziyaret edip arkadaşlarımızın gönüllerine dokunduğunuz için sizlere teşekkür ederiz. Ayrıca ziyaret ettiğiniz köy okullarında fidan diktiğiniz için teşekkür ederiz. ?dedi.

       Öğrenciler, Orman Haftası ile ilgili şiir, yazı ve şarkılar okuduktan sonra okulun bahçesinde fidan diktiler. Havaların yağışlı olması nedeniyle Gülseren Yaman ? Fidan dikimini erteleyelim, hava yağışlı ve soğuk sonra yaparız, üşürsünüz. ? dedi. Buna karşı çocuklar: ? Biz TEMA´ cıyız, üşümeyiz. Hem biz Gül Annemizin buraya gelişini sabırsızlıkla bekledik. Biz Gül Anne ile fidan dikmek istiyoruz. ?dedi. Çocukların ısrarına dayanamayan Gülseren Yaman öğrencilerle beraber fidan dikti.

        Gün sonunda Sakarya Aycan Çaltekin İlkokulu öğrencileri, Vali Eşi Gülseren Yaman ve Gönül Elçilerine ziyaretleri içine için teşekkür ettiler. Gönül elçileri programı çok beğendiğini çevreye duyarlı oldukları ve yeşile sahip çıktıkları için sınıf öğretmeni Mualla Arpağ´a, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

    


YAZARLAR