Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Usta-Çırak dayanışması

Usta Gazeteci Ahmet Cemil Mataracı, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilciliğine atanan Avuka’ya nezaket ziyareti

Gazeteci-Yazar   Ahmet  Cemil Mataracı,  Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilciliğine atanan  Avuka’yı  ziyaret ederek başarısının devamın diledi.

    Terörün en yoğun olduğu  dönemlerde  Ahmet Cemil Mataracı, çıkardığı yerel gazetesinde gündeme damgasına vuran bir gazeteci olarak hafızalarda yerini kouyor. Mataracı o dönemlerde muhabirliğini yapan ve KGK İl Temsilciliğine atanan Adnan Avuka’yı  ziyaret ederek tebrik edip hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

      Gazeteci-Yazar  Ahmet Cemil Mataracı, Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı KGK İl temsilcisi Adnan Avuka için şu  ifadeleri kullandı;

“ Adnan Avuka kendi kapasitesini fazlasıyla  aşan bir meslek sevdalısı ve Mardin sever olarak    tanıyor. Kendisini takdir ediyorum.1968 yılında Yeni Işık  ve Altınova  gazetelerinde  başlayan birliğimizi daha sonra yayın hayatına  sunduğum  Özgür  ve Gözlem gazetelerinde dostlukla  devam etti.

Adnan Avuka’nın  gazeteciliğin  yeni sıra  kültür ve turizm alanındaki Mardin’i  tanıtım faaliyetleri  ise Avrupa’ya kadar  Mardin fotoğraf sergileri açması  ayrıca takdire şayandır. Adnan Avuka KGK İl Temsilciliğine getirilmesi Mardin için bir şanstır. Kendisi her zaman başarılı ve yıllardır kalbindeki gazetecilik sevdası ve heyecanı halen devam ediyor.Sırtında gazetecilik çantası haberden habere koşan ve bıkmayan bir yapısı vardır. Temsilciliği de en iyi yapacak kişidir Adnan Avuka” diye belirtti.

 


YAZARLAR