Bugün, 19 Ocak 2021 Salı

Suriyeliler Türkiye’ye yatırımcıları getirecek

Suriyeli iş insanları, Türkiye’ye özellikle Arap dünyasından yatırım getirmede büyük bir rol oynuyor.

     Suriyelilerin kurduğu birçok şirket, yoğun rekabet ortamına rağmen, canlılığı, dinamizmi ve küresel pazarlara yakınlığının yanı sıra devletin yatırımcılara teşviki sayesinde Türkiye’de yer edindi.

      Suriyelilerin arabuluculuğu ve halkla ilişkileri, Arap yatırımcıların Türkiye piyasasıyla bağlantı kurmasının yanında, dünyada ve özellikle Arap ülkelerinde Türkiye endüstrisi için yeni pazarlar oluşturulması bakımından önemli bir rol oynuyor.

         Londra merkezli MJ Group’a bağlı olarak faaliyet gösteren Beyond, Türkiye pazarında faaliyet gösteren Suriyeli yatırım şirketlerinin başında geliyor. Şirket, dünyanın tüm ülkeleriyle, özellikle Arap dünyasıyla köprü kuruyor.

     Beyond  Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Alsarmini,   yabancı yatırımcılara yeni ufuklar açmak ve onları Türk pazarıyla tanıştırmak amacıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri Türkiye’deki fuarlara, şirketlere, sanayi ve ticaret alanındaki iş verenlere, özellikle Ankara ve İstanbul’da resmi yetkilere sıklıkla ziyaret düzenlediklerini söyledi..

Beyond şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Alsarmini, Genel Müdür Cabir Alcamal ve Yönetici Müdür Meali Nizamaldin   Ankara’da Kuveyt Büyükelçisi Dr. Gassan ez-Zevavi’yi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri, Kuveyt Büyükelçisine Türkiye pazarında faaliyet gösteren ülkeler hakkında bilgi verdi. Türkiye pazarının Kuveytli yatırımcılara sağladığı fırsatlar hakkında konuşan taraflar, var olan engellerin aşılması konusunda görüş alışverişinde bulundu.

      Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi’yi de ziyaret eden Yönetim Kurulu Üyeleri, iki ülke arasındaki yatırım fırsatları konusunun yanında Türkiye ve Pakistan pazarları arasında iş birliği imkanlarını iki ülkenin işbirliğinden kazanımlarını masaya yatırdı.

             Kuveyt ve Pakistan iş insanları için yeni yatırım fırsatlarının oluşturulması bakımından görüşmelerin verimli olduğu belirtildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Alsarmini  yaptığı açıklamada, bir halkla ilişkiler şirketi olarak Beyond’un yabancı yatırımcıların danışabileceği  en uygun ortamı sağladığına işaret etti.

           “Beyond’un Türkiye pazarındaki tecrübesi ve şubelerinin yanı sıra Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika, Asya ve Avrupa’ya uzanan ilişkileri bulunuyor.”  Diyen Alsarmini  “Arap yatırımcıların Türkiye pazarındaki oranının giderek arttığını görmek gerekiyor.

        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü Türkiye'nin yeni ekonomi politikasının fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makroekonomik istikrar olmak üzere 3 temel sütuna dayandığını, ve yabancı yatırımcılara büyük fırsatlar sunduğunu kaydetti.

        Dünya tarihinin siyasi ve ekonomik değişim sürecinden geçtiği bir dönemde, Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda büyümeye ve kalkınmaya çalıştığını ifade etti.  Bu konuda Arap yatırımcıların farklı ülkelerin desteğini alarak, Türkiye ekonomisine önemli  katkılara sağlayabilecek Güç ve yapıdadır” şeklinde konuştu

 


YAZARLAR