Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar

Suriyeli Doktorlar Derneği'nden GBC Başkanı Kurt'a teşekkür plaketi

Suriyeli Doktorlar Derneği temsilcileri, ziyaret ettikleri Gaziantep Basın Cemiyeti (GBC) Başkanı Arif Kurt’a teşekkür plaketi takdim etti.

Suriye iç savaşı ile birlikte ülkesinden Türkiye’ye yerleşen, göçmen sağlık merkezleri, özel hastaneler olmak üzere birçok sağlık kuruluşunda mesleğini devam ettiren Suriyeli Doktorlar Derneği, çalışmalarına verdiği destekten dolayı Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt’a teşekkür ederek plaketi takdim etti.

GBC Başkanı Kurt’a yapılan ziyarette Suriyeli Doktorlar Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Memik, derneğin basın sorumlusu Muhammed El Hac ve dernek üyesi Mustafa Lolik yer aldı.

Sayıları Türkiye’de iki bini aşan Suriyeli doktorlar ve sağlık çalışanları pandemi ile mücadele kapsamında şehrin girişlerinde gönüllü olarak ateş ölçerlerle kontrollerde görev almışlardı.

Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt ise, pandemi sürecinde gönüllü olarak verilen gayret ve desteklerinden dolayı Suriyeli Doktorlar Derneği’ne teşekkür edip, iş birliklerinin devam edeceğini söyledi.

YAZARLAR