Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Savur’lu öğrenciler tabletlerine kavuştu

Yeni Dünya Kampanyası’nda Mardin Savur’lu öğrenciler tabletlerine kavuştu

          Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlattığı kampanyaya destekler büyüyor.  Mardin’in Savur ilçesine bağlı Başkavak İlkokulu’nda okuyan 22  öğrenciye tabletleri dağıtıldı.

Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in, Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyasına gelen bağışlar, bu kez Savurlu çocukları sevindirdi.

Kampanya kapsamında, 22 tablet bilgisayar, Mardin – Savur Başkavak İlkokulunda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.

TEGV Mardin Savur Öğrenim Birimi Abdulgani ARAS Etkinlik Merkezi Yöneticisi Gülşen KAYA TIRPAN, Savur İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Bayram TÜRKER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdurrahim DEMİR’in katılımıyla gerçekleşen dağıtımda,  tabletlerini kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Öğrenciler, kendilerine dağıtılan bu tabletlerle hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformuna ulaşabilecekler.

Kampanyaya desteklerin büyümesinin yarattığı memnuniyetle ilgili TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı duygularını şu şekilde ifade etti: “Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalışıyoruz. Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir eğitim sorunu da yaşıyoruz. Çocuklarımız hem okullarından hem öğretmenlerinden ayrı kalırken, çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden de eşit fırsatlarla yararlanamıyor. Özellikle köy okullarındaki teknolojik eksiklikler, eğitimin sağlıklı yapılmasına engel oluyor. Bu proje sayesinde tüm öğrencilerimizin teknolojiyle buluşacağı, çok daha verimli bir eğitim ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz.   Tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız .”

 


YAZARLAR