Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar

Reyhan Cafe Restoran’dan Mezopotamya

Mardin’in tarihi dokusu içinde Mezopotamya tılsımlarını yaşamanın yolu Reyhan Cefa Restoran’dan geçer.

 

             Mardin Genç İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Nurullah Yalçın, Mardin turizmine modern anlamda katkı sağlayacak yatırımlar yaptı. Mardinli ünlü Şair-Yazar Murathan Mungan’ın doğup büyüdüğü evin yan tarafında bulunan tarihi bir evi Reyhan Cafe Restoran ve butik otele dönüştüren genç iş adamı Nurullah Yalçın, tarihi binayı özüne dönüştürürken,  geçmişin lezzetlerini modern çağın tatlarıyla buluşturarak müşterilerine hizmet veriyor.

         Gün batımının yezid kızıllığının fotoğraf sanatçılarına ve tarihi mistizmin düşünsel değerlerine inananların ilham aldığı tarihi mekanda, Mezopotamya’nın enginliğine hâkimiyet yaşamak isteyenlerin mutlaka  görmeleri gereken bir mekan. Mekanda genç işadamı Nurullah Yalçın, geçmişin lezzetlerini geleceğin modern tatlarıyla buluşturmayı hedefleyen, mutfak seçenekleri ve hizmet anlayışı ile müşterilerini misafir ediyor. 24 yatak kapasiteli  butik oteli ve turistlerin rüya gibi bir süreç geçirebilecekleri hayalleri zorlayan  bir tatil yaşamak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken bir mekan.

        Geceleri Mezopotamya ovasının deniz görüntüsüne dönüştüğünü, minare ışıklarının, çan kuleleriyle sarmaş dolaş kardeşliğini görmek, Mardin caddelerini boylu boyuna seyretmeye özlem dünyaların, bir anda rüya alemlerine dalmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir mekandır Reyhan Cafe Restoran. İnsan odaklı hizmeti ve lezzetleri ile yaşamayı sevenleri bekliyor.

 

 

YAZARLAR