Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Özgün Bilgi İlkokulu´nda Okuma Bayramı

Ankara, Gölbaşı İlçesinde bulunan Özgün Bilgi İlkokulu, okumayı çözen birinci sınıf öğrencileri için ?Okuma Bayramı? düzenlendi

            Gölbaşı İlçesinde bulunan, Özgün Bilgi İlkokulu yöneticileri, okumayı  çözen birinci sınıf öğrencileri için okuma bayramı düzenledi. Okuma bayramı etkinlikleri kapsamında öğrenci velilerine yemek verildi.

          Kurucu Müdürlerin de katıldığı okuma bayramı etkinliğine, okumayı çözen çocukların sergiledik mini tiyatro gösterimi ve okudukları şiirlerle damgalarını vurdu. Ortaokul Müdürü Ertuğrul Diker ve İlkokul Müdürü Yurdanur Diker, velilerle tek tek ilgilendi.  Etkinlikte konuşan İlkokul Müdürü Yurdanur Diker, çocukları geleceğin Türkiye´sini yönetmeye dönük hazırladıklarını, alanında başarılı ve iddialı bir kadro ile eğitim hizmeti verdiklerini söyledi.

         Sınıf öğretmen  Aynur Kocaağa, bir öğretmenin en güzel anılarından birini yaşadığına dikkat çekerek, okumayı çözen öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi.

          Öğrencilerin sergiledikleri, Pamuk Prenses ve  7 cüceler oyununun ardından, istiklal marşının 12 kıtasını okumaları ve sportif hareketlerini, veliler ayakta alkışladı.

          Veliler çocuklarının, kısa sürede okumayı çözmelerinin yanında, sosyal ve kültürel etkinliklerde gösterdikleri başarıyı ilgiyle ve dikkatle izledi.

           Etkinliğin sonunda, öğrencilere birer anı plaketi verildi ve öğrenci aileleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


YAZARLAR