Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Orhan Miroğlu'ndan Bayram Mesajı

25-26 Dönem AK Parti Mardin Milletvekili, AK Parti MKYK üyesi, Tanıtım- Medya Başkan Yardımcısı Orhan Miroğlu Bayram Mesajı Yayımladı.

Miroğlu Mesajında şu ifadelere yer verdi,

 

"Değerli kardeşlerim, hemşehrilerim,

Bir kurban bayramını daha hep beraber yaşayacağız..

Bu mübarek günlerde, ülkemizin birliği ve mutluluğu için; daha adil, savaşsız, kavgasız bir dünya için, farklılıkları  red ve inkar eden değil, zenginlik kabul eden; birbirini anlayan, işbirliği yapan, yardımlaşan milyonlarca insanın yaşadığı bir dünya için hep beraber dua edeceğiz.

Allah bu mübarek günlerde  herkesin dualarını kabul etsin.

Değerli hemşehrilerim,

Mardin maalesef pandemiden etkilenen illerimiz arasında yer alıyor. Bu da bizi fazlasıyla üzüyor. İnşallah en kısa zamanda bu belayı da geride bırakacağız.

Hastalığa yakalanmış hemşehrilerimize acil şifa, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Kıymetli Mardinliler ’den tek ricamız, başta Sağlık Bakanlığımız, Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz, belediye başkanlıklarımız olmak üzere, kurumlarımızın uygulamakta olduğu tedbirlere azami uyulmasıdır.

Değerli hemşehrilerim,

Bayramın kardeşlik ve dayanışma duygularını arttırmasını diliyorum.

Ülkemizin başta terör olmak üzere içerde ve dışarda karşı karşıya kaldığı saldırı ve kuşatmalara karşı galip geleceğine yürekten inanıyoruz.

Türkiye’yi gereksiz gündemlerle ve gereksiz tartışmalarla meşgul edenlerin hüsrana uğrayacağına dair inancımız tamdır.

Dinimizi ve tarihimizi kendi siyasi fikirleri için, araçsallaştırmak ve her dinden her dilden insanın yüzyıllar boyunca bir arada ve barış içinde yaşadığı ülkemizin enerjisini lüzumsuz tartışmalarla heba etmek  isteyenler,  işgüzarlıktan başka bir şey yapmış olmuyorlar.

Bayram vesilesiyle bir kez daha ifade etmek isteriz.

Büyük bir ulusal mücadele ve binlerce şehidimizin, gazimizin fedakarlığı sonucu kurulmuş cumhuriyetimizin hepimize ait ortak değerlerini hep beraber korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Mübarek kurban bayramı vesilesiyle, şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimizi minnetle anarak, Mardinli hemşehrilerimi hürmetle selamlıyor ve  bayramlarını  kutluyorum."


YAZARLAR