Bugün, 19 Ocak 2021 Salı

MOKİD Kadınların Gözdesi Haline Geldi

MOKİD Başkanı Çelebioğlu ?Kadın Sorunlarına Çözüm Ve Toplumsal Barış Projesi? ile 210 kadına ulaştıklarını söyledi.

Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği  tarafından yürütülen ve  Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliğinin desteklediği  ? Kadın Sorunlarına Çözüm ve Toplumsal Barış Projesi?nin kapanış toplantısı yapıldı. Kapanış toplantısına sivil toplum kurulu temsilcilerinin yanı sıra, çok sayıda kadın katıldı.

      Proje tanıtımı proje koordinatörü Hülya Çelebioğlu tarafından yapıldı. Hülya Çelebioğlu, proje kapsamında 210 kadın, 48 erkek ,18 muhtar, 18 STK temsilcisi olmak üzere toplamda 294 kişiye bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verildiğini ifade etti.

         Kamu kurumlarından katılan alanında uzmanlar,  katılanlara, kadınlar şiddet gördüğü zaman nereye başvurması gerektiğiyle ilgili ve nereden sosyal yardım alınabileceği konusunda  bilgilendirme yaptı. Çelebioğlu ? Katılımcıların soruları detaylı bir şekilde cevaplandırıldı. Sosyal aktivitelere ekonomik nedenlerden dolayı katılamayan kadınlar göz önünde bulundurularak, toplantının sonunda kokteyl ve canlı müzikle kadınların eğlenmesi sağlandık. Projeye destek veren ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın şiddete karşı bilgilendirilmesi ve nasıl önlem alınması gerektiğini bilmeleri caydırıcı bir etki yaratacağına inanıyorum? dedi

 


YAZARLAR