Midyat İlçesinde Veysi Şahin´e büyük destek
Midyat İlçesinde Belediye Başkan Adayı Veysi Şahin´in etrafında, farklı etnik kökene sahip vatandaşlar Kenetlendi
Tarih: 10.2.2019 09:33:35/ 372okunma / 0yorum

Mardin´in Midyat ilçe belediye başkan adayı Veysi Şahin,  Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında  adeta gövde gösterisi yaptı. Midyat´ın Estel kesiminde  biri kadın kolları  olmak üzere 2 SKM açılışını gerçekleştirildi. Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermedi ve Ezidi vatandaşların bir araya gelerek, Şahin´in etrafında kenetlenmeleri dikkat çekti.

             Mardin Midyat ilçesi Ak Parti Belediye Başkan adayı Veysi Şahin  iki yerde Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışlının ardından, projelerini anlattı.  Şahin Mahalleleri dolaşarak hayata geçireceği projeleri anlatacağını, belediyecilik hizmetinin sadece su ve kanalizasyon hizmeti olmadığını söyledi.       

         Dünya´ya örnek teşkil edecek bir dil ve din ve kültürel zenginliğine sahip Midyat İlçesinin, dünyaya açılacak bir  pencere haline getirmeyi hedefleyen projeler hazırladık ve hayata geçireceklerini söyledi.

               Süryanilerden tam destek

          Midyat Belediye Başkan adayı olan Veysi Şahin kendisini ziyaret eden  Midyat Turabdin spor kulübü  başkanı Jozee Göksün “ Biz Süryani cemaati olarak hiç bir partiyi gözetmeksizin  Midyat ilçemize hizmet edebilecek kişilerin yanındayız. Veysi Şahin Gerçekten hizmet edebilecek, çok deneyimli enerji dolu bir yapıya sahiptir. Kendisi Midyat ilçemize hizmet edebileceği ve Midyat ilçemizi dünyaya tanıtabileceğine  inanıyoruz. .Biz  cemaat olarak Veysi Şahin´i destekleme kararı aldık” dedi.

               Seçim Bürosu Açılışına Binlerce kişi katıldı

            Midyat ilçesinde Seçim Koordinasyona Merkezi açılışına, Ak Parti Mardin Milletvekilleri  Cengiz Demirkıran ve Şeyhmus Dinçer, İl Başkanı Faruk Kılıç, Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, Ak Parti İl Eski Başkanı ve  Milletvekili Nihat Eri, eski belediye başkanları, mahalle ve köylerde büyük oy potansiyeline sahip, kanaat önderleri ve büyük aile ve aşiret liderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                   İzmir´den  Şahin´e Destek için geldiler.

  İzmir´de yaşayan Midyatlı  kadınlar ilçede seçim çalışmaların Veysi Şahin´e destek olmak için geldi. İzmir Mardinliler Federasyonu kadın kollar başkanı Hamdiye Altun, seçim süresince Şahin´e destek olmak için ilçeye geldiklerini söyledi. Altun “ Biz  İzmir´de ikamet ediyoruz. Ailelerimiz  ticaretle uğraşıyor.. Ama yılda birkaç defa doğup, büyüdüğümüz ilçemizi ve akrabalarımızı ziyaret ediyoruz, onlarsız kalamayız.31 Mart´ta  yapılacak yerel  seçimler için geldik” dedi.

     Makam aracım olmayacak

    Seçim bürosu  açılışında konuşan Veysi Şahin, belediye ait bütün makam araçlarını satışa çıkaracaklarını belirtti.  Sadece hizmet araçların kalacağı nı ifade eden Şahin “ Ben şahsi aracımla işe geleceğim. Kimsenin makam aracı olmayacak. Hizmet araçları dışında kalan makam araçları satılacak. Biz hizmet için geleceğiz, makam için değil” dedi.

 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine Midyat´ın Sokmak  En Tabi Hakkımızdır

         Veysi Şahin yaptığı açıklamada ”sizlerde takdir edersiniz. Bugün Midyat ilçesi en tabi hakkı olan Unesco dünya kültür mirasına germesi en büyük hakkımızdır. Çünkü  tarihte birçok medeniyetlere ev sahipliğini  yapmış,  gönümüzde birçok dili, dini, bağrında taşıyan diller ve dinler  kenti,  açık bir müze şehri konumunda olan ilçemiz Midyat´ın UNESCO dünya kültür mirasını alınması için girişimlerde bulunacağız. Bunu kesinlikle belirteyim, bu bizim en tabi hakkımızdır.” dedi

        Midyat Doğalgaz Projesi Hızlandırılacaktır

        Şahin, daha önce Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen ve yapımı devam eden Midyat  doğalgaz hattı çalışmalarının hızlandırılarak kısa bir süre içerisinde Midyat´a  doğalgaz  verilmesini sağlamak amacıyla  girişimlerde bulunulacaklarını ifade etti. Şahin 2019 yılının sonuna  kadar 25 km, lik doğalgaz  hattı yapılması sağlanacağını bildirdi.

                 Kırsal Mahallelerde Sosyal Faaliyetler Yapılacaktır

        Midyat ilçesinin  mahalleleri ile birlikte bir bütün olarak düşündüklerini ifade eden Şahin “Kırsal mahallelerimize  geçici kültür  araçları ile hizmeti ayaklarına kadar  götürmek bizim görevimiz olacaktır. Kırsal mahallelerinde (Köyler)  sosyal etkinlikler, yetişkin, kadın ve gençlik eğitimleri, kırsal  tarımın artırılması ile ilgili hizmetler projeler üzerinde yapılacaktır.” Şeklinde konuştu.

      Şahin, İlçede yapay gölet, hafif nostaljik tramvay, hayvan barınma merkezi,4 yarı olimpik havuz, kültür ve kongre merkezi, geri dönüşüm ve arıtma tesisleri, belediye aş evi, meslek sanayi siteleri, tarihi mekanların restorasyon, antik amfi tiyatrosu, otopark, Beyaz Su enerji üretimi gibi projelerle ilçenin hak ettiği yere gelmesini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Kayyumdan Hizmet atağı
Kayyumdan Hizmet atağı
Derik ilçe belediyesi yıllardır göremediği hizmetleri, kayyum belediyeciliğinde gördü.
Dr. Nurettin Özdener´den Mektup
Dr. Nurettin Özdener´den Mektup
TARIM İŞÇİLERİNİN MARDİN, URFA´DAN BATIYA TRANSFERİ İÇİN TREN SEFERLERİ HATTA ÖZEL İNDİRİMLİ UÇAK TARİFELERİ, HAYALİMİZ OLMAKTAN ÇIKSIN, GEREKLİ, İSTİYORUZ...
Midyat İlçe Kaymakamı Tekin´den GGF´ye ziyaret
Midyat İlçe Kaymakamı Tekin´den GGF´ye ziyaret
Mardin İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin GGF Başkanı Mehmet Çelik´i ziyaret etti.
TUTAP, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Protokol imzaladı
TUTAP, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Protokol imzaladı
TUTAB Genel Başkanı Fikret Yıldız ,Kültür ve Turizm Bakanlığı İle Türkiye Tanıtımı Adına İşbirliği Protokolü İmzaladı.
Büyükşehir Belediyesi´nden Anlamlı Çalıştay
Büyükşehir Belediyesi´nden Anlamlı Çalıştay
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığımız, dikkat çeken bir çalıştaya ev sahipliği yapacak
İzmir Mardinliler Federasyonundan Şok İstifalar
İzmir Mardinliler Federasyonundan Şok İstifalar
İzmir Mardinliler Federasyonunun güçlü bileşeni EGE-MAR-DER, Federasyondan istifa etti.
Yeni nesil  gazetecilik eğitimi görenlere sertifikaları dağıtıldı
Yeni nesil gazetecilik eğitimi görenlere sertifikaları dağıtıldı
Artuamlığı konferans sklu Kaymakalonunda yapılan törene Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, kurum amirleri, kaymakamlar, gazeteciler ve kursiyerler katıldı.
 Mardin Valisi Mustafa Yaman “Mardin Sivil Toplum Günleri" toplantısına katıldı
Mardin Valisi Mustafa Yaman “Mardin Sivil Toplum Günleri" toplantısına katıldı
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, toplantıda yaptığı konuşmada, STK ve Kamu Kurumlarının işbirliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.
İl Müftüsü Çiçek´ten anlamlı çağrı
İl Müftüsü Çiçek´ten anlamlı çağrı
Kaya Ailesinin taziyesine katılan Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek “Taziye yemekleri kaldırılmalı” çağrısını yaptı.
Belediye Zabıta Ekipleri Denetimlere devam
Belediye Zabıta Ekipleri Denetimlere devam
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaman, “Fırsatçılığa asla izin vermeyeceğiz”
Köy Korucuları Yemin edip göreve başladı.
Köy Korucuları Yemin edip göreve başladı.
Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı emrine alınan 17 köy korucusu için yemin töreni düzenlendi.
"Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kampanyası
"Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kampanyası
İçişleri Bakanlığınca "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" kampanyası 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanında düzenlenen yaya geçidi yürüyüşüyle başlatıldı.
Enerji Bakanı Fatih Dönmez; "Yerel basına destek sorumluluğumuzdur"
Enerji Bakanı Fatih Dönmez; "Yerel basına destek sorumluluğumuzdur"
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez´i Ankara´daki makamında ziyaret etti.
Anadolu Gazete sahiplerinin BİK temsilcileri belli oldu
Anadolu Gazete sahiplerinin BİK temsilcileri belli oldu
Anadolu Gazete Sahiplerini, Basın İlan Kurumun TGK bünyesindeki Gazeteciler Temsil edecek
TÜGVA Kızıltepe İlçe Temsilciliğinden Cevheroğlu´na Ziyaret
TÜGVA Kızıltepe İlçe Temsilciliğinden Cevheroğlu´na Ziyaret
Kızıltepe İlçe Temsilcisi Mehmet Kanat ile İlçe Teşkilat Koordinatörü M. Faruk Gökdemir ve beraberindekiler Kızıltepe AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu´nu ziyaret etti.
Mardin´de Tarihi çarşılar özüne döndürülüyor
Mardin´de Tarihi çarşılar özüne döndürülüyor
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman “Mardin önümüzdeki süreçte sahip olacağı destinasyonlarla, rehbersiz olarak gezilebilecek bir şehir olacaktır. Mardin eski günlerinin üstüne çıkacaktır. Bölgenin, Türkiye´nin ve dünyanın en çok gezilmek ve görülmek istenen şehri Mardin olacaktır”
Büyükşehir Belediyesinden, sokak hayvanlarına “sıcak yuva”
Büyükşehir Belediyesinden, sokak hayvanlarına “sıcak yuva”
Mardin Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostu çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, soğuk havalarda sokak hayvanları için sıcak bir yuva oldu.
"Mardin Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına Usta isimler”
"Mardin Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programına Usta isimler”
Mardin´de Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından düzenlenen "Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı´na Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa İl Müdürü Erdoğan Güvel Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Urfafanatik Gazetesi imtiyaz sahibi Tahir Gülebak Katıldı.
 Bölge Valileri Mardin´de Toplandı
Bölge Valileri Mardin´de Toplandı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Başkanlığında, gerçekleşen bölge valiler toplantısında seçim güvenliğini masaya yatırdı.
Mardin´de Elektirk Kesintisi
Mardin´de Elektirk Kesintisi
Marsu ekipleri içme suyu pompa onarımı nedeniyle kısa süreli elektrik kesintisi t-yaşanacak
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv