Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı

Mehmet Ali´lerin Derbisi

Mardin Büyükşehir Belediye Spor Hentbol Takımı Selin´in son dakika golü ile galibiyeti yakaladı.

            Mardin Büyükşehri Belediyespor Kadın Hentbol takımı, Giresun Görele Belediye Kadın Hentbol takımı karşılaşmasına, iki adaş teknik direktörlerin taktikleri damgasını vurdu.

          Görele ekibinin deneyimli hocası Mehmet Ali Binen, deplasmanda  farklı bir taktik ortaya koydu. Mehmet Ali Binen, Güçlü oyuncuları Şenay ve  Sıdıka ve Tülay´ı ortaya sürüp, sağ ve sol kanatlardan geliştirdiği ataklarla ilk yarıda 4 sayı öne geçmeyi başardı. Mehmet Ali Çeliksoy,   Görelespor´un taktiğini geç fark etti ve Pivot Mesude, sağ ve sol kanatlarda Seda ve Nergis ile gol bulmaya çalıştı.

     Şenay ve Sıdıka´yı durdurma talimatı  alan Çeliksoy´un öğrencileri, seyircinin maç süresince yoğun desteğini de alınca ilk devreyi 12-12 berabere bitirdi.

      İkinci yarıda, Görelespor bir ara 2 sayı öne geçti. Güçlü  MBB Kadın Hentbol takımı, Seda, Nergis ve Selin´in  sağlı solu atakları, Mesude´nin Görele defansını zorlaması, maçın gidip gelmesine etken oldu. Görelespor´un birkaç pozisyonu değerlendirememesi ve maçın bitmesine 30 saniye kala Selin´in kontrakı iyi değerlendirmesi ile golü buldu. 19-20 öne geçen MBB Spor, rakibi Görelesporu puansız gönderdi.

          Hentbol severlerin soluk soluğa izlediği karşılaşma sonunda, MBB sahayı taraftarı ve yöneticileriyle adeta bayram alanına çevirdi.

       Maçın Yorumu:

      MBB Kadın Hentbol takımı kadro ve sporcu bazında, Gölerespor´dan oldukça üstün bir yapı ve donanıma sahip.

      Görelespor´un Teknik Direktörü Mehmet Ali Binen, Milli takımdan gelme deneyimli bir hoca. Nitekim Mardin Deplasmanında ortaya koyduğu taktik ve yönetim şekli bir kez daha deneyimin başarıya gitme yolunda önemli olduğunu ortaya koydu.

     MBB güçlü ekibinin sevk ve idaresini yürüten teknik direktör Mehmet Ali Çeliksoy ise elindeki güçlü ekibi iyi yönetemediği kanaatine sahibim.  MBB Kadın Hentbol takımı sporcularına doğru ve rakip takımın değişken taktiğine karşı iyi yönetilseydi,  farklı bir skor ile sahadan ayrılabilirdi.

       Mehmet Ali´lerin Derbisinde, Mehmet Ali Binen galip geldi. Takım olarak ise galibiyet MBB´nin.

 

 


YAZARLAR