Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

MBB Spor Yoluna Kayıpsız Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi futbol takımı şampiyonluk yolunda Van ekibi Erciş sporu 4-0 yenerek Bu haftayı da kayıpsız geçirdi.

 

Mardin 21 Kasım şehir stadyumunda oynanan müsabakayı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürü Hadi Çomaktekin de tribünden takip etti.

 Müsabakayı Gaziantep bölgesinden Adem Bozkurt yönetirken, yardımcılıklarını Mehmet Ali. G. , Halil Karakuş, yaptı. Maçın 4. Hakemi ise İhsan Sarıboğa idi.

 Mardin Büyükşehir Belediyesi maça Kalede Doğan Ö, İzzet, Alican, Mert, Tayfun, Anıl Ç., Lokman, Erdi, Hakan, Serdar ve Abaka 11´i ile başlarken;

 Van Ekibi Erciş ise, Yahya G., Bedirhan, Volkan, Caner, Engin, Oğuz, İbrahim, İsmail, Ali İhsan, Muammer ve Resul 11´i ile başladı.

 Bölgesel Amatör Liginin 21. haftasında Mardin Büyükşehir Belediyesi futbol takımı, Takım kaptanı Lokman, Abaka, Hakan Doğan ve Anıl´ın attığı göller ile maçı 4-0 kazanmasını bildi.

Maçın 10. dakikasında kullanılan köşe vuruşunda Mert Tuğ kaleciyle karşı karşıya iken pozisyondan yararlanamadı.

 21. dakikada sol kanattan yapılan ortada Hakan Doğan pozisyondan yararlanamadı.

 Dakikalar 26´yı gösterirken Serdar Kılıç´ın kafa ile indirdiği topu, takım kaptanı Lokman fileler ile buluşturarak takımını 1-0 öne geçirdi.

 34. dakikada orta sahadan pası alan Abaka düzgün bir vuruş ile topu ve kaleciyi ayrı köşelere gönderdi 2-0.

Dakikalar 74´ü gösterdiğinde Sağ kanattan topu alan Hakan Doğan takımının 3. golünü attı.

 84. Dakikada sahneye çıkan Anıl Tayfun´un çizgi üzerinden çıkardığı topu kafa ile doksana göndererek maçın sonucunu belirledi.

 Bu sonuçla Mardin Büyükşehir Belediyesi spor averaj farkıyla liderliği ele aldı.

 İkinci sıraya gerileyen Ağrı spor eksik olan maçını hafta içi Yüksekova deplasmanında oynayacak.

 


YAZARLAR