Bugün, 19 Ocak 2021 Salı

MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’dan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Rektör Özcoşar "Haber alma, hakikat, öğrenme ve keşfetme, fikirlerini ifade edebilme hürriyeti her insan İçin temel bir haktır"

 

     Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında şunları söyledi.   

  “ Haber alma, hakikat, öğrenme ve keşfetme, fikirlerini ifade edebilme hürriyeti her insan İçin temel bir haktır. Basının temel hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği gazetecilik mesleği zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir.

 Bilişim ve teknoloji alanındaki gelişmeler ve yenilikler, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etki alanını genişletmiştir. İletişim teknolojilerindeki bu ilerlemelerle birlikte insanlar, tüm dünyadaki gelişmelere daha hızlı ulaşabilir duruma gelmiş ve basın her zamankinden daha etkin bir konuma ulaşmıştır.

Zenginleşen iletişim dünyasında bilgi ve haber vermek, toplumu aydınlatmak, toplumun bilgilendirilmesinin yanı sıra, kurumlar arasındaki iletişimin sağlamak, kamuoyu oluşturulması gibi mühim vazife ve mesuliyetlerini fedakârca her türlü şartlar altında ifa eden yerel ve ulusal bütün basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü tebrik eder, meslek hayatlarında başarılar dilerim.”

 

 


YAZARLAR