Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Mardin’de Basın Mensuplarına Toplu Taşıma kartı

Mardin Büyükşehir Belediyesinden Basın Mensuplarına Ücretsiz Ulaşım Kartı verildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesinden kentte çalışan yerel ve yaygın basın mensuplarına ücretsiz ulaşım kartı verildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda kentte görev yapan yerel ve yaygın  basın mensuplarının çalışmalarına destek olmak amacıyla çalışma başlatan Ulaşım Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü, gerekli çalışmaları tamamladı.

Çalışma kapsamında kent genelinde görev yapan yerel ve yaygın basın mensupları toplu ulaşım araçlarından ücretsiz şekilde yararlanacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı içerisinde yer alan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı içerisinde bulunan Ulaşım Daire Başkanlığı Şubesine gelen basın mensupları gerekli evrakları teslim ettikten sonra ücretsiz ulaşım kartlarını aldılar.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti.Ulaştırma Dairesi Başkanı ve İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlerine teşekkür eden Çelik, “Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut Demirtaş ile yaptığımız görüşmeler sonunda, sahada olan yerel ve yaygın gazete temsilcisi ve muhabirlerine toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmalarını sağladık. Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Mahmut Demirtaş’a gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Gazeteci arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.” dedi.

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü,  “Kamu hizmeti yapan her gün farklı gündemler üzerine mesai harcayıp emek veren gazetecilerin birçok şehirde olduğu gibi Mardin'de de ücretsiz şehir içi ulaşımdan yararlanacak olması meslek mensupları olarak bizleri memnun ediyor.” diye belirtti.

İlgililere teşekkür ederek açıklamasına devam eden Üründü, şöyle devam etti:

“Bu vesileyle bizlere bu imkanı sağlayan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz de olan Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş'ın şahsında; Valilik Basın Müdürlüğümüze ve Ulaştırma Daire Başkanımıza gösterdikleri duyarlılık için meslektaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

 

 

 


YAZARLAR