Bugün, 30 Kasım 2020 Pazartesi

Mardin’de 3 ilçede gençler yüzme öğrenecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kurulan, Portatif Yüzme Havuzları faaliyete geçti.

           Artuklu, Kızıltepe ve Midyat İlçelerinde Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen portatif yüzme havuzları faaliyete geçti ve gençler tarafından çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye'nin dört bir yanına inşa ettiği portatif yüzme havuzları ile gençlere yüzme imkânı sunuyor. Bakanlık, son olarak 19 ilde hayata geçirdiği portatif yüzme havuzlarıyla gençlere ücretsiz ve hijyen şartlarda uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına da olanak sağlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği portatif yüzme havuzları, özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de sportif faaliyetlerin yapılması açısından oldukça ilgi görüyor.

İl Müdürümüz Hadi Çomaktekin “Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde başlatılan Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile 2020 yılı sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğretilmesi hedeflenmektedir. Artuklu, Kızıltepe ve Midyat İlçelerimizde kurulan portatif havuzlarla birlikte binlerce gencimiz yüzme öğrenecek ayriyeten Kapalı Yüzme Havuzumuzda yılın 12 ayı boyunca yüzme eğitimleri devam etmektedir. Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a portatif yüzme havuzlarının faaliyete geçmesi için verdiği destekler için teşekkür ediyorum.” dedi

 


YAZARLAR