Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

MARDİN´DE TAKDİR TOPLAYAN ÇAĞIN ETİK KOLEJİ YENİ DÖNEME HAZIR

Mardin´in Kızıltepe ilçesinde deneyimli öğretmen kadrosu, özgün, disiplinli ve güvenli eğitim sistemi ile taktir toplayan Çağın Etik Koleji yeni eğitim öğretim dönemine hazır.

Kızıltepe ilçesinde deneyimli öğretmen kadrosu, özgün, disiplinli ve güvenli eğitim sistemi ile anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim veren Çağın Etik Ali Akkoyun koordinatörlüğünde 2019-2020 eğitim öğretim yılına hazır.
Yeni eğitim öğretim döneminde "Çağın Etik Koleji" olarak devam edeceklerini söyleyen Eğitim koordinatörü Ali Akkoyun, Çağın Koleji isminin "Çağın Etik Koleji" olarak değiştirmek üzere gerekli resmi adımları attığını, yeni ismi ve yenilenen eğitim vizyonu ile eğitimde güven, disiplin ve kaliteli eğitimin adresi olmaya aday olduklarını dile getirdi.
Aynı zamanda Etik Özel Öğretim Kursunda da sadece mezun öğrencileri alıp haftanın 7 günü tek grup öğrenciye daha yoğun ilgi, kaliteli bir eğitim ile bilgi akışını gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Eğitim koordinatörü Ali Akkoyun, uzmanlaşma ve eğitimde kaliteyi artırma adına bu kararı aldıklarını aktardı.
Anasınıfından lise son sınıfa kadar öğrencilerin Etik Kolejinde, mezun öğrencilerin ise Etik Özel Öğretim Kursunda daha çok ilgi görecekleri kaliteli bir eğitim alacaklarını vurgulayan Akkoyun kurstaki öğrenci kontenjanını 648´den, 360´a düşürdüklerini kaydetti.
Deneyimli öğretmen kadrosu
Akkoyun, Akademik eğitimin yanında öğrencilere bilgi edinmeyi eğlenceli hale getirmek ve geleceğe donanımlı bireyler olarak hazırlamak için robotik kodlama, akıl ve zeka oyunları, görsel sanatlar, müzik, jimnastik, bale, folklor, kick box, yüzme, futbol, tenis gibi bir çok sportif ve sanatsal alanda deneyimli öğretmen kadrosu ile anlaştıklarını ve çok yakında kadrolarını halkımıza duyuracaklarını belirtti.
Öğrencilere fark yaratan etkinlikler
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bir ilki gerçekleştirip, öğrencilerini 22-26 Haziran tarihleri arasında "Doğa Kampı" na çıkarıp hem sosyal hem de sportif faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden Akkoyun, bu tür etkinliklerle tatil zamanlarında da öğrencilerimizi hem hayata hazırlamayı hem de güç koşullarda yaşamını devam ettirebilme becerisi kazandırmayı hedeflediklerini vurguladı.
?Doğa Kampında açık havada okçuluk eğitimi, sinema etkinliği, dağ ve doğa yürüyüşleri, yüzme kursu, akıl ve zeka oyunları, müzik, sportif aktiviteler ile bazı geleneksel oyunlar gibi etkinlikler yapıldı. Tüm aktivitelerin yanında öğrencilere çevre temizliği, oda temizliği, bulaşık yıkama, kişisel bakım eğitimi ve doktor eşliğinde kariyer günü gibi çalışmalar yapıldı.   Ayrıca yaz kurslarımız ile sportif ve sanatsal tüm alanlarda hem kendi öğrencilerimize hem de dışarıdan katılacak öğrencilerin, eğlenceli ve verimli bir tatil geçirmelerini sağlayacağız.? dedi.

Eğitimde güvenli ortam
Kaliteli bir eğitimin ancak güvenli bir ortamda, öğreten ve öğrenen arasında kurulan sıcak bağ ile mümkün olduğunu, öğretmenin mutlu olmasına özellikle çok önem verdiklerini vurgulayan Akkoyun, bu nedenle özellikle öğretmen seçiminde çok dikkatli olduklarını ve liyakat esaslı bir tercihte bulunduklarını ifade etti.
Eğitimde Etik değerlerin önemini vurgulayan Eğitim Kordinatörü Akkoyun, eğitimin sadece öğretmen ve öğrenci arasındaki mekanik bilgi akışından ziyade, öğrenciyi iyi bir vatandaş, farklılıkları anlayışla karşılayabilecek, çevresinde ve dünyada cereyan eden olayları yorumlayabilecek bilinçli/duyarlı bir birey olmasını sağlayacak şekilde topluma kazandırmayı hedeflediklerini vurguladı.
Akkoyun, Öğretmen mutlu ise potansiyelini en iyi şekilde açığa çıkarır, çevresine pozitif bir enerji yayar ve öğrenci ile arasında kurulacak sevgi bağı güçlenirse öğrenci dersi de sevmeye başlar ve nihayetinde mutlak başarı geleceğini söyledi.
Eğitim alanında kente çığır açan kolejde Başlayan erken kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen veli ve öğrenciler yoğun bir şekilde hem Etik Özel Öğretim Kursu hem de Çağın Etik Kolejine uğrayıp bilgi edinmeye ve kayıt yapmaya başladı.

/resimler/2019-6/29/1142068195217.jpg

/resimler/2019-6/29/1142346477171.jpg

YAZARLAR