Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Mardin´de şehitler için mevlit okutuldu

Mardin´de, şehit olan güvenlik güçleri ile doğal afetlerde hayatını kaybedenler için kurban kesildi, Kur´an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu.

         Artuklu ilçesinde Abdulkadir-Menci Duyan Kız Kur´an Kursu ve 120 kapasiteli kız öğrenci yurdu bünyesinde açılan gençlik merkezinin açılışında, şehitler  ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu, kurs öğrencilerinin okuduğu hatimlerin duası yapıldı. İlahi ve ezgilerinde seslendirildiği programda İl Müftülüğüne bağlı görev yapan din görevlileri dualar okudu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman da şehit güvenlik güçleri ile afetlerde hayatını kaybedenler için kurban kestirdi.

          Artuklu İlçe Müftüsü Mustafa Ali Işık, vatanın birliği ve bütünlüğü için hem yurt içinde hem de yurt dışında şehit düşen ve halen görev yapan güvenlik güçleri, Elazığ ve Malatya depreminde, Van´daki çığ felaketinde ve uçak kazasında yatını kaybedenler için program düzenlediklerini söyledi.

Işık, "Öğrencilerimiz hatimler yaptı. Dualarını yaptık. Hafızlık yapan öğrencilerimiz, imam kardeşlerimiz Kur´an-ı Kerim, mevlit ve ilahi okudular. İnşallah ülkemiz bundan sonraki süreçte daha iyi olur. İnşallah felaketler gelmez." dedi.

                      Yıldızlı otel ayarında yurt

         İl Müftüsü İsmail Çiçek 120 kapasiteli kız öğrenci yurdunun donanımında her şeyin düşünüldüğünü ve eksiksiz yapıldığını söyledi. Öğrencilerin rahat edebilecekleri ve zaman geçirebilecekleri alanlar olduğunu ifade eden  Müftü Çiçek ? Öğrenci yurdumuz ve gençlik merkezimiz yıldızlı otel ayarında. Odalar, yataklar ve mefruşat en kalitelisinden temin edildi. Öğrencilerimiz boş zamanlarını, satranç oynayarak, kitap okuyarak, spor yaparak geçirecek. Yüzme havuzumuz da var, yakında hizmete girecek." dedi

                    4 Yurt daha 

        Buna benzer 4 öğrenci yurdunun yakın zamanda hizmete gireceğini söyleyen Müftü Çiçek " Üniversitemizin yurt yükünü hafifleteceğiz. Kzı öğrenci yurtlarımızın yanında erkek öğrenci yurdu da yaptırıyoruz. Kısa bri süre sonra hizmete girecek" şeklinde konuştu.

         İl Müftüsü İsmail Çiçek´in okuduğu duanın ardından yemek verildi, davetlilere çörek dağıtıldı.

            Programa, Mardin Valisi eşi Gülseren Yaman, AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu ve eşi Canan Miroğlu, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, ,ilçe kaymakamları ile  belediye başkanları ve çok sayıda da davetli katıldı.

    

YAZARLAR