Mardin´de KOBİ ve Girişimcilere Destek veren kuruluşlar buluşması
“KOBİ´lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” sunan Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri Mardin KOBİ´leriyle bir araya geldi.
Tarih: 20.12.2018 16:06:54/ 443okunma / 0yorum

Mardin´de Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği Salonunda, TOSYÖV, KOSGEB, Kredi Garanti Fonu A.Ş. iş birliği ve DenizBank, Bilkent Cyberpark, LOGO Yazılım ve KOBİ Efor Çözüm Ortaklığında, Dicle Kalkınma Ajansı, Mardin TSO, Mardin OSB, Kızıltepe TSO, Kızıltepe Ticaret Borsası, destekleriyle  “KOBİ´lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” konulu toplantıda KOBİ ve Girişimcilere destek veren kurum yetkilileri temel sorunları ve çözüm yollarını masaya yatırdı.

       Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin´de bulunan Organize Sanayi Bölgesinin tarım ağırlıklı bir yapı olduğuna dikkat çekerek, teknoloji ve makineleşme ile istihdam alanlarının daraldığını, tekstil gibi istihdam yoğunluklu yatırımların tercih edilir hale geldiğini söyledi. Vali Yaman “Şehrimizde ihracat artıyor, fakat istihdamda sıkıntılar var. 4 gençten 1 gencimiz işsiz. Biz, sanayici ve ilgili kurumlarımızla bunun nasıl önüne geçeriz çabası içindeyiz. Konuşmacıların Mardin Turizmindeki gelişmelere dikkat çekmeleri sevindiricidir. 2014  zirve yapan  turizm hareketleri malum olumsuzluklar sonucu inişe geçmiştir. Bu günlerde turizmde güzel gelişmeler yaşanıyor. 6 bin 500 yatak kapasitemiz 6 ay süre dolu. Misafirhanelerle 10 bin yatak kapasitesine sahip bir şehiriz. Bu yıl 500 bin yataklı misafirimiz ve yaklaşık 3 milyon ziyaretçimiz oldu. Turizmde hedeflerimizi büyütüyoruz.” Dedi.

     Dicle Kalınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, KOBİ´lerde büyük işletmelere kadar, yatırımcı kuruluşlarla yakın temas içinde olduklarını, devletin yatırım yüzü teknik desteğini yansıtma gayreti içinde olduklarını söyledi. Altındağ “ İnsana dokunan çalışmalar yapıyoruz. Biz yatırımcı bir kuruluş değiliz. Doğru yatırımların, doğru zamanda ve doğru yerde yapılması konusunda teknik destek veren kuruluşuz. Bugüne kadar yatırımcılarımıza eğitici ve yol gösterici olarak bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağladık “ dedi.

      Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Kenan Özçelik, 2. Dünya savaşında yerle bir olmuş, Almanya ve Japonya´da ortaya konulan disiplin ve milli şuur gibi, disiplin ve milli şuura ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

     TOSYÖV Başkanı Ş. Nezih Kuleyin ise OSB´lerde öğrenme merkezleri kurma çalışmalarının ön plana çıktığına dikkat çekerek, iş dünyasında etik kurallara ve iş ahlakına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kuleyin “ Karşılıksız çek veya hatır çeki uygulamaları var. Bunlar ne kadar ahlaki. Ahlaklı bir toplum olursak ülkemizi daha iyi yerlere götürebiliriz.” şeklinde konuştu.

 DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür yardımcısı Murat Kulaksız, geçmiş dönemde  turizm alanında hizmet yürüttüğü hatırlatarak, Mardin Şehrinin bu alandaki farklılığını ve turizm potansiyelinin yüksekliğine dikkat çekti. Kulaksız “ Mardin cam fanusa konularak tanıtılması gereken bir şehir. Mardinli yatırımcıları, turizm alanında yapacakların yatırımları destekleyeceğiz. KOBİ´leri de mantıklı talepleri karşılamaya hazırız” dedi.

           Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV), tarafından düzenlenen toplantıda “Bölge KOBİ´leri ve Girişimcileri  destekler  ve finans olanakları” toplantısına  Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, MTDF Başkanı M. Şerif Öter, sanayici, işadamı ve yatırımcılar katıldı.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kızıltepe Ticaret Borsası TÜRİB Acentesi Oldu
Kızıltepe Ticaret Borsası TÜRİB Acentesi Oldu
Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin, TOBB ve Ticaret Borsaları tarafından kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.`nin (TÜRİB) faaliyete geçmesiyle birlikte Ticaret Borsalarının Elektronik Ürün Senetlerine ( ELÜS) ilişkin borsacılık faaliyetlerinin değişeceğini kaydetti.
Buğday fiyatlarının hareketliliğine, bulgurculardan tepki
Buğday fiyatlarının hareketliliğine, bulgurculardan tepki
Mardin´de bu yıl aşırı yağışlar nedeniyle hububatta verim düşüklüğü yaşanırken, bunu fırsata dönüştürenlerin buğday fiyatlarını artırması sanayicilerin tepkisine neden oldu.
Mezopotamya Ovasında Yerli Tohuma dönüş
Mezopotamya Ovasında Yerli Tohuma dönüş
Mezopotamya´nın En Eski Buğdayı Sorgül, Mardin Topraklarında Hayat Buluyor
Şeftali Hastalık ve Zararlıları İle Mücadele
Şeftali Hastalık ve Zararlıları İle Mücadele
ÖMERLİ İLÇE TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ŞEFTALİ BAHÇELERİ BAKIM –HASTALIK VE ZARARLILAR BAKIMINDAN KONTROL EDİLDİ
Mardin ve Granada Ticaret Odaları Kurumsal  Kapasite artırımında işbirliği yapacak
Mardin ve Granada Ticaret Odaları Kurumsal Kapasite artırımında işbirliği yapacak
Granada Ticaret ve Sanayi Odası İş birliği ile Mardin Ticaret ve Sanayi Odası´nın Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi tanıtıldı
DİKA´dan Yenilikçi Mesleki Eğitime Destek
DİKA´dan Yenilikçi Mesleki Eğitime Destek
Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dicle Kalkınma Ajansı´nın “Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında Ajans´a sunulan “Midyat´ta Mesleki Eğitimle İstihdama Katkı Sağlıyoruz” projesi hayata geçiriliyor.
 Uluslararası Tekstil ve Hazır Giyimciler İstanbul Zirvesinde buluştu
Uluslararası Tekstil ve Hazır Giyimciler İstanbul Zirvesinde buluştu
Mardin Tekstil Ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ve Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Halil El, bölgemizdeki yatırım fırsatlarını anlattı.
Ticaret Bakanlığı Heyeti, Mardin OSB´de Sanayicilerle buluştu
Ticaret Bakanlığı Heyeti, Mardin OSB´de Sanayicilerle buluştu
Mardin OSB İhracatta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Başkan Şahin´den İstihdam Seferberliği açıklaması
Başkan Şahin´den İstihdam Seferberliği açıklaması
Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, İstihdam Seferberliği ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldığını söyledi.
 Irak´tan geldi 15 milyon dolarlık yatırım yaptı
Irak´tan geldi 15 milyon dolarlık yatırım yaptı
Irak´tan gelen Zine Tatar, eşi Ahmet Tatar ile birlikte Mardin´de 15 milyon dolarlık yatırım yaptı.
MARGİSAD Başkanı El, “Bölge  genç nüfusu ile insan cevheridir”
MARGİSAD Başkanı El, “Bölge genç nüfusu ile insan cevheridir”
Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) başkanı Halil El´in “Genç nüfusumuz bölgemizin kalkınması ve ülkemizin ihracatı için işlenmesi gereken büyük bir cevherdir."
Hazır Giyimcilerin Midyat Çıkarması
Hazır Giyimcilerin Midyat Çıkarması
Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve TÜYAP yöneticileri Midyat ilçesine çıkarma yaptı
 Duyan´a TURAB İl Temsilciliği görevi
Duyan´a TURAB İl Temsilciliği görevi
Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği, Mardin İl Temsilciliği, Dicle Un Sanayicileri Derneği Başkanı Veysi Duyan´a verildi.
DİKA´dan Modern Ticaret Borsası için destek
DİKA´dan Modern Ticaret Borsası için destek
Dicle Kalkınma Ajansı destekleri ile Kızıltepe Ticaret Borsası tarafından Mardin gıda analiz ve ticaret kapasitesinin geliştirilmesi için 12 milyonluk yatırım projesinde imzalar atıldı.
DİKA´dan, Batman OSB´ye Destek
DİKA´dan, Batman OSB´ye Destek
Dicle Kalkınma Ajansı Batman OSB´ye 1.8 Milyon Hibe Desteği sağladı.
Mardin´de 40 kadın arıcılık yapacak
Mardin´de 40 kadın arıcılık yapacak
Mardin´de Şükraan Derneği tarafından FAO desteğiyle hayata geçirilen Arıcılık ve Bal Üretimi Projesi çerçevesinde arı kovanı dağıtım töreni düzenlendi
Mardin OSB Heyeti, Ticaret Bakanını Diyarbakır´da Ziyaret etti
Mardin OSB Heyeti, Ticaret Bakanını Diyarbakır´da Ziyaret etti
Diyarbakır´da düzenlenen ekonomi kadın zirvesine katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Mardin deki İş adamlarıyla özel görüşme sağladı
Güneydoğu´ya 40 milyonluk dev yatırım için imzalar atıldı
Güneydoğu´ya 40 milyonluk dev yatırım için imzalar atıldı
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Mardin´den destek almaya hak kazanan milyonluk projelerin imzaları Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman´ın katılımıyla atıldı.
Güneydoğu Borsa ve Odalar Çalıştayı Mardin´de düzenlendi
Güneydoğu Borsa ve Odalar Çalıştayı Mardin´de düzenlendi
Mardin´de bir otelde başlayan ve 2 gün sürecek olan çalıştay Kızıltepe Ticaret Borsası, Nusaybin, oda ve borsalar birliği tarafından organize edildi.
En yüksek artış Mardin´de
En yüksek artış Mardin´de
TÜİK, Ekim ayı Tüketici Fiyat Endeksi, verilerini açıkladı. Buna göre, enflasyon, 2003´ten bu yana ilk kez yüzde 25´in üzerine çıktı
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv