Mardin´de KOBİ ve Girişimcilere Destek veren kuruluşlar buluşması
“KOBİ´lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” sunan Kurum ve Kuruluşların Yetkilileri Mardin KOBİ´leriyle bir araya geldi.
Tarih: 20.12.2018 16:06:54/ 417okunma / 0yorum

Mardin´de Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği Salonunda, TOSYÖV, KOSGEB, Kredi Garanti Fonu A.Ş. iş birliği ve DenizBank, Bilkent Cyberpark, LOGO Yazılım ve KOBİ Efor Çözüm Ortaklığında, Dicle Kalkınma Ajansı, Mardin TSO, Mardin OSB, Kızıltepe TSO, Kızıltepe Ticaret Borsası, destekleriyle  “KOBİ´lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” konulu toplantıda KOBİ ve Girişimcilere destek veren kurum yetkilileri temel sorunları ve çözüm yollarını masaya yatırdı.

       Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin´de bulunan Organize Sanayi Bölgesinin tarım ağırlıklı bir yapı olduğuna dikkat çekerek, teknoloji ve makineleşme ile istihdam alanlarının daraldığını, tekstil gibi istihdam yoğunluklu yatırımların tercih edilir hale geldiğini söyledi. Vali Yaman “Şehrimizde ihracat artıyor, fakat istihdamda sıkıntılar var. 4 gençten 1 gencimiz işsiz. Biz, sanayici ve ilgili kurumlarımızla bunun nasıl önüne geçeriz çabası içindeyiz. Konuşmacıların Mardin Turizmindeki gelişmelere dikkat çekmeleri sevindiricidir. 2014  zirve yapan  turizm hareketleri malum olumsuzluklar sonucu inişe geçmiştir. Bu günlerde turizmde güzel gelişmeler yaşanıyor. 6 bin 500 yatak kapasitemiz 6 ay süre dolu. Misafirhanelerle 10 bin yatak kapasitesine sahip bir şehiriz. Bu yıl 500 bin yataklı misafirimiz ve yaklaşık 3 milyon ziyaretçimiz oldu. Turizmde hedeflerimizi büyütüyoruz.” Dedi.

     Dicle Kalınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, KOBİ´lerde büyük işletmelere kadar, yatırımcı kuruluşlarla yakın temas içinde olduklarını, devletin yatırım yüzü teknik desteğini yansıtma gayreti içinde olduklarını söyledi. Altındağ “ İnsana dokunan çalışmalar yapıyoruz. Biz yatırımcı bir kuruluş değiliz. Doğru yatırımların, doğru zamanda ve doğru yerde yapılması konusunda teknik destek veren kuruluşuz. Bugüne kadar yatırımcılarımıza eğitici ve yol gösterici olarak bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağladık “ dedi.

      Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Kenan Özçelik, 2. Dünya savaşında yerle bir olmuş, Almanya ve Japonya´da ortaya konulan disiplin ve milli şuur gibi, disiplin ve milli şuura ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

     TOSYÖV Başkanı Ş. Nezih Kuleyin ise OSB´lerde öğrenme merkezleri kurma çalışmalarının ön plana çıktığına dikkat çekerek, iş dünyasında etik kurallara ve iş ahlakına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kuleyin “ Karşılıksız çek veya hatır çeki uygulamaları var. Bunlar ne kadar ahlaki. Ahlaklı bir toplum olursak ülkemizi daha iyi yerlere götürebiliriz.” şeklinde konuştu.

 DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür yardımcısı Murat Kulaksız, geçmiş dönemde  turizm alanında hizmet yürüttüğü hatırlatarak, Mardin Şehrinin bu alandaki farklılığını ve turizm potansiyelinin yüksekliğine dikkat çekti. Kulaksız “ Mardin cam fanusa konularak tanıtılması gereken bir şehir. Mardinli yatırımcıları, turizm alanında yapacakların yatırımları destekleyeceğiz. KOBİ´leri de mantıklı talepleri karşılamaya hazırız” dedi.

           Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV), tarafından düzenlenen toplantıda “Bölge KOBİ´leri ve Girişimcileri  destekler  ve finans olanakları” toplantısına  Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, MTDF Başkanı M. Şerif Öter, sanayici, işadamı ve yatırımcılar katıldı.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ticaret Bakanlığı Heyeti, Mardin OSB´de Sanayicilerle buluştu
Ticaret Bakanlığı Heyeti, Mardin OSB´de Sanayicilerle buluştu
Mardin OSB İhracatta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Başkan Şahin´den İstihdam Seferberliği açıklaması
Başkan Şahin´den İstihdam Seferberliği açıklaması
Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, İstihdam Seferberliği ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldığını söyledi.
 Irak´tan geldi 15 milyon dolarlık yatırım yaptı
Irak´tan geldi 15 milyon dolarlık yatırım yaptı
Irak´tan gelen Zine Tatar, eşi Ahmet Tatar ile birlikte Mardin´de 15 milyon dolarlık yatırım yaptı.
MARGİSAD Başkanı El, “Bölge  genç nüfusu ile insan cevheridir”
MARGİSAD Başkanı El, “Bölge genç nüfusu ile insan cevheridir”
Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) başkanı Halil El´in “Genç nüfusumuz bölgemizin kalkınması ve ülkemizin ihracatı için işlenmesi gereken büyük bir cevherdir."
Hazır Giyimcilerin Midyat Çıkarması
Hazır Giyimcilerin Midyat Çıkarması
Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve TÜYAP yöneticileri Midyat ilçesine çıkarma yaptı
 Duyan´a TURAB İl Temsilciliği görevi
Duyan´a TURAB İl Temsilciliği görevi
Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği, Mardin İl Temsilciliği, Dicle Un Sanayicileri Derneği Başkanı Veysi Duyan´a verildi.
DİKA´dan Modern Ticaret Borsası için destek
DİKA´dan Modern Ticaret Borsası için destek
Dicle Kalkınma Ajansı destekleri ile Kızıltepe Ticaret Borsası tarafından Mardin gıda analiz ve ticaret kapasitesinin geliştirilmesi için 12 milyonluk yatırım projesinde imzalar atıldı.
DİKA´dan, Batman OSB´ye Destek
DİKA´dan, Batman OSB´ye Destek
Dicle Kalkınma Ajansı Batman OSB´ye 1.8 Milyon Hibe Desteği sağladı.
Mardin´de 40 kadın arıcılık yapacak
Mardin´de 40 kadın arıcılık yapacak
Mardin´de Şükraan Derneği tarafından FAO desteğiyle hayata geçirilen Arıcılık ve Bal Üretimi Projesi çerçevesinde arı kovanı dağıtım töreni düzenlendi
Mardin OSB Heyeti, Ticaret Bakanını Diyarbakır´da Ziyaret etti
Mardin OSB Heyeti, Ticaret Bakanını Diyarbakır´da Ziyaret etti
Diyarbakır´da düzenlenen ekonomi kadın zirvesine katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Mardin deki İş adamlarıyla özel görüşme sağladı
Güneydoğu´ya 40 milyonluk dev yatırım için imzalar atıldı
Güneydoğu´ya 40 milyonluk dev yatırım için imzalar atıldı
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2018 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Mardin´den destek almaya hak kazanan milyonluk projelerin imzaları Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman´ın katılımıyla atıldı.
Güneydoğu Borsa ve Odalar Çalıştayı Mardin´de düzenlendi
Güneydoğu Borsa ve Odalar Çalıştayı Mardin´de düzenlendi
Mardin´de bir otelde başlayan ve 2 gün sürecek olan çalıştay Kızıltepe Ticaret Borsası, Nusaybin, oda ve borsalar birliği tarafından organize edildi.
En yüksek artış Mardin´de
En yüksek artış Mardin´de
TÜİK, Ekim ayı Tüketici Fiyat Endeksi, verilerini açıkladı. Buna göre, enflasyon, 2003´ten bu yana ilk kez yüzde 25´in üzerine çıktı
Mardin Hububat Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter:      “Türkiye 80 milyon kişiye yetebilecek kadar buğday üretebilir”
Mardin Hububat Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter: “Türkiye 80 milyon kişiye yetebilecek kadar buğday üretebilir”
Öter “Rusya´nın açıklamasının ardından buğday fiyatları arttı.Rusya kendisi için tedbir alıyor, biz de tedbir almalıyız
Üzümlerdeki küllenme üreticileri mağdur etti
Üzümlerdeki küllenme üreticileri mağdur etti
Mardin ve çevresinde bağcılık yapan üreticiler bu yıl mahsul alamadı
Yatırımcıya  bürokrasi engeli
Yatırımcıya bürokrasi engeli
Bedirhan Çetin “dev yatırımları bürokrasi duvarı engelliyor”
CHP Heyeti, Mardin OSB´yi Ziyaret
CHP Heyeti, Mardin OSB´yi Ziyaret
Bölgede gezi ve incelemelerini sürdüren CHP Heyeti, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde sanayicilerle görüştü.
Tarla Gününde Traktörler Görücüye Çıktı.
Tarla Gününde Traktörler Görücüye Çıktı.
Uydu sistemli 2 milyon liralık dev traktörler, çiftçilerin beğenisini kazandı
 Un Sanayicileri, Türkiye´de Un kıtlığı yok
Un Sanayicileri, Türkiye´de Un kıtlığı yok
DUNSAD Başkanı Duyan “, gümrük sahalarında bulunan tırlara. konteynırlara, gemilere yüklü ihracat yüklerinin herhangi bir çözüm bulunarak yurt dışına sevk edilmelidir”
Midyat´a tekstil yatırımları devam ediyor
Midyat´a tekstil yatırımları devam ediyor
Devletin sağlamış olduğu teşvikler sayesinde son yıllarda bölgede artarak devam eden özel sektör yatırımlarında Midyat tekstil ile ön plana çıkıyor.
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv