Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Mardin´de Atatürk´ü anma töreni

Ölümünün 81´inci Yıldönümünde Büyük Önder Atatürk´ü Unutmadık,

Ölümünün 81 nci yıldönümünde Atatürk´ü  anma töreni düzenlendi. Anma törnei Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıta çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

           Ardından Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde anma törenlerine devam edildi. Anma törenlerine, Mardin Valisi ve Büyük Şehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman .Tugay Komutanı Tuğgeneral   Burhan Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya,   Artuklu Kaymakamı  Hacı Hasan Gökpınar , Artuklu Belediyesi başkanı Abdulkadir Tutaş, Artuklu  ,İl Müftüsü İsmail Çiçek, MAÜ Genel Sekreteri  Şeyhmus Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç kamu kurum ve kuruluş ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı,

          Mardin Valisi Yaman´dan 10 Kasım Mesajı 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman 10 Kasım Atatürk´ün vefatının 81 nci   yıldönümü nedeniyle  bir mesaj yayımladı. Yaman Mesajında şu ifadelere yer verdi.

?Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü aramızdan ayrılışının 81. yılında şükran ve saygıyla yad ediyoruz. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli şahsiyetlerinden olan Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir. Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan bir liderin aramızdan ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur. Milletçe, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak O´nun işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmanın azim ve kararlılığını yüreğimizde taşıyoruz. Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Atatürk, daima Türk Milleti´nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun?

YAZARLAR