Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Nuhoğlu
“Halkımız nezdinde ve aday oldukları parti tabanından karşılık bulamayanlar,7 Haziran günü aziz halkımız tarafından gereken cevabı alacaklardır.”
Tarih: 11.5.2015 23:29:26/ 836okunma / 0yorum

     

      Mardin Bağımsız Milletvekili  Adayı Şakir Nuhoğlu,7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin yaklaşması ile birlikte bazı adayların karalama  ve çirkin  saldırılara varan kampanyalarına başladıklarını söyledi. 

           Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Şakir Nuhoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında, artan gücünü gören bazı şahısların, basın yayın organlarını kullanarak  hukuka ve ahlaka aykırı, asılsız çirkin saldırılara varan  iddialarda bulduklarını bildirdi.

          Açıklamasında;  Mardin’i ve Mardinlileri tanımayan bilmeyen, bazı Milletvekili adaylarının kendi beceriksizliklerini örtmek adına, uçuk, aslı olmayan, hukuk ve ahlak dışı  açıklamalarla kendisini hedef alan söylemde bulunduklarına dikkat çeken Şakir Nuhoğlu “ Halkımız  nezdinde ve aday oldukları parti tabanından karşılık bulamayanlar,7 Haziran günü aziz halkımız tarafından gereken cevabı alacaklardır.  Mardin ve Mardinlileri tanımayan bazı adayların, yetersizliklerini örtmek adına içinde bulundukları cendereye beni çekmeye çalışmalarını beceriksizlik ve başarısızlıklarına bağlıyorum. Bu şahısların benim üzerimden pirim yapmalarına izin vermeyeceğim. Ve bunları dikkate almayacağım. Mardin’e  eğitimde, sağlıkta, ibadet mekanları alanında yaptığım hizmetleri herkes biliyor.” Dedi

         Eğitime Büyük Hizmetler verdik

        Mardin’de ve Kabala beldesinde bu güne kadar 7 okul, 3 cami,2 kur’an kursu binası ve  Artuklu Üniversitesi Bünyesinde  İlahiyat Fakültesi  yaptırdığını ifade eden Nuhoğlu  “Ben Mardin’de doğdum, Mardin’de çalıştım ve Kazandıklarımı Mardin’de yatırıma dönüştürdüm. Mardin’e hizmet verdim. İlk, Orta ve Lise olmak  üzere 7 okul yaptırdım. 3 Cami, 2 kur’an kursu yaptırdım. Kabala beldesi içerisinde geçen 2 km.’lik Devletin yolunu ben kendi imkanlarımla yaptırdım. Doğup büyüdüğümüz memleketimize, şehrimize vefa borcumuzu sonuna kadar ödeme karalılığındayım.” şeklinde konuştu

               Konuşanların ne yararı oldu.

          Hamasi nutuk ve açıklamalarla hakaret boyutuna varan açıklamaları yapanların, geriye dönüp Mardin’e ve Mardin Halkına ne yaptıklarına bakmalarını isteyen Şakir Nuhoğlu “Ben hiç kimse ile polemiğe girmeyeceğimi baştan beri söyledim. Bu memlekete zarardan başka faydaları olmayanların, siyasi ahlak sınırlarını aşan açıklamalarını yaparken, bu memlekete ne yaptıklarını, nasıl bir fayda sağladıklarını açıklamalarını bekliyorum. Uçuk söylemlerle ahkam kesmek bu insanların fıtratında olmalı. Dilin kemiği yok, konuşuyorlar işte. Allah aşkınıza, Mardin’e ne faydanız oldu? Tek bir şey söyleyebilirseniz sizi alkışlayacağım. Düne  kadar beni alkışlayanlar. Yaptığım hizmetleri anlata anlata bitiremeyenler, bu gün ne oldu da cephe aldı” diye konuştu.

           Allah`ın inayeti ile çok sayıda sektörde başarılı olduğunu,  sahip oldukları nimetleri suiistimal etmeden,  halkın  hizmetinde kalarak, yanında çalışanların  üzerinde bir baskı ve farklılık unsuru  kullanmadığının altını çizen Nuhoğlu “ Aksine, bana verilmiş bu emanetleri en adil bir şekilde paylaştım.Bu güne dek eğitim faaliyetlerini sürdürebilecekleri, dini vecibelerini yerine getirebilecekleri bir çok eseri Mardin Halkının hizmetine kıvançla sundum. Bunları herhangi bir karşılık beklemeden yaptım ve ömrüm yettiğince bu hizmetlerime Allah’ın izniyle devam edeceğim.

            1999 yılında siyasi hayatıma Kabala Belediye Başkanlığı ile başladım. Halkımın teveccühü ile 2004 ve 2009 yıllarında da seçimi kazanarak üç dönem üst üste Kabala Belediye Başkanlığı görevimi onurumla başarılı bir şekilde ifa ettim.

           Herkesçe bilinmektedir ki; Mardin`in Büyükşehir statüsü kazanması ile 2014 yerel seçimlerinde merkeze bağlı Artuklu ilçesi belediye başkanlığına Saadet Partisinden aday oldum. Mardin`in temel dinamiklerini doğru okuyup ve çağın modern gerekliliklerini göz önünde bulundurup partiler üstü bir seçim kampanyası ile Mardin`in tüm unsurlarının takdiri ve desteğini kazanıp %25 (18.000)`in üzerinde oy aldım.  Sevgili halkımın yoğun destek ve talebi doğrultusunda 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Mardin bağımsız milletvekili adayı oldum. Adaylık sürecinden sonra halkımızın artan destek ve gücü birilerini rahatsız ediyor olmalı ki 2015 Genel seçimleri arifesinde şahsıma ve şahsım üzerinden halkımıza karşı organize olmuş kirli bir kampanya yürütülmektedir.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

         Nuhoğlu  açıklamasında, Hiçbir hukuk ve ahlak kuralı ile bağdaşmayan, mesnetsiz, hayal ürünü iddialar ile şahsına ve şahsı üzerinden halka yapılan iftira ve hakaretlere karşı tekzip, suç duyurusu ve tazminat haklarını kullacağını ifade etti.

 (Haber:Mehmet Çelik)
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Ressam Ramazan Fırat ile Pazar sohbeti
Ressam Ramazan Fırat ile Pazar sohbeti
Akademi Sanat Merkezinde Resim Sanatçısı Ramazan Fırat ile söyleşi yaptık.
Hayata dokunabilen bir Vali Eşi, Mardinlilerin Gül Annesi
Hayata dokunabilen bir Vali Eşi, Mardinlilerin Gül Annesi
Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu, namı diğer GGF´yi az çok biliyorsunuz artık. 9 ilin gazete cemiyetleri bağlı buna.
Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ile Dobra Dobra
Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ile Dobra Dobra
Şırnak´ın yeniden yapılanmasında, vatandaşın çıkarlarını ön planda tutarak, devletin sıcak yüzünü ön plana çıkaran ve kısa sürede büyük hizmetlere imza atan Vali Mehmet Aktaş ile söyleşi yaptık. Biz sorduk Vali Aktaş cevaplandırdı.
 Gazeteci, siyasetçi, iş adamı Münir Kilimci..
Gazeteci, siyasetçi, iş adamı Münir Kilimci..
Mardin´den İstanbul´a uzanan bir asırlık hayat hikayesini anlattı.
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy İle Nostalji
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy İle Nostalji
Mardin´de Vali Yardımcısı Olarak görev yapan ve başarı merdivenlerini emin adımlarla çıkan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ile dünü ve bugünü konuştuk.
Mardin Söz Gazetesi Yazarı İle Söyleşi
Mardin Söz Gazetesi Yazarı İle Söyleşi
Mardin Söz Gazetesinde Köşe Yazarlı Yapan Fazile Aşar Aydınalp´ın Azade kitabı piyasaya çıktı. Yazarımız ile yapılan röportajda merak edilen soruları sorduk, aydınlatıcı cevaplar aldık.
5500 Yılın Tanığı Süryaniler...
5500 Yılın Tanığı Süryaniler...
İstanbul, Ankara ve İzmir Süryani Ortodoks Metropoliti Filüksinos Yusuf Çetin ile Süryanilerin dünü ve bu gününü konuştuk.
Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ “FİKRİ VE PROJESİ OLANIN AYAĞINA GİDECEĞİZ
Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ “FİKRİ VE PROJESİ OLANIN AYAĞINA GİDECEĞİZ
Gazetemizin Sahibi Ercan Atay´ın Başkanlığını yaptığı Batman Çalışan Gazeteciler Derneği olarak TP Kristal Park´ta geniş katılımlı bir Cumartesi Buluşması gerçekleştirdik
MARDİNSPOR´DA İZ BIRAKANLAR…
MARDİNSPOR´DA İZ BIRAKANLAR…
KEMİK KIRAN HANNA..
BİR BAŞARININ ÖYKÜSÜ
BİR BAŞARININ ÖYKÜSÜ
Hayat Çalışınca güzel
Köyde Çiftçilikten Fabrikatörlüğe Giden Yol
Köyde Çiftçilikten Fabrikatörlüğe Giden Yol
İlhan Ailesi Organize Sanayi Bölgesinde 12 Un Fabrikası kurdu.
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ “SİYASET ÜSTÜ HİZMET VERECEĞİZ”.
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ “SİYASET ÜSTÜ HİZMET VERECEĞİZ”.
BÖLGENİN SORUNLARINI BİLEN VE YAŞAYAN GENEL SEKRETER DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ “SİYASET ÜSTÜ HİZMET VERECEĞİZ”.
“Şiir sokakta değil, şair sokakta olmalı.”
“Şiir sokakta değil, şair sokakta olmalı.”
Ez cümle; Şair Salih Aydemir´i ve dertlendiği şiiri(ni), bu röportajımızı okuduktan sonra, sizlerin de artık dert edeceğinizi düşünüyorum. İyi okumalar.
MEVSİMSEL HASTALIKLARI ATLATTIK
MEVSİMSEL HASTALIKLARI ATLATTIK
Mardin Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Mehtap Bingül ile Hasta ve hastane sorunlarını konuştuk
 Bölünmez,Siyasete Küsmüştüm Yeniden  Barıştım.
Bölünmez,Siyasete Küsmüştüm Yeniden Barıştım.
Mardin Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez ile Söyleşi
SANATÇI YAVER ÖZTÜRK İLE RÖPORTAJ
SANATÇI YAVER ÖZTÜRK İLE RÖPORTAJ
İçten sesi ve sabırla oluşturmaya çabaladığı sanatsal kimliğiyle, daha geniş kesimlerin ilgisini kazanan ve adım adım ismini (sesini) kalıcı bir şekilde duyurmaya çabalayan Mardinli Ses Sanatçısı Yaver ÖZTÜRKile yaptığımız bu röportajın, Ona şans getirmesi tek dileğimdir.
Kürd Stand-Up Sanatçısı Mehmet Erbey İle Röportaj
Kürd Stand-Up Sanatçısı Mehmet Erbey İle Röportaj
“Kürtlerin artık gülmesi gerek; gülmeye çok ihtiyaçları var çünkü.”
Başhekim Helvacıer ile ağız ve diş sağlığını konuştuk
Başhekim Helvacıer ile ağız ve diş sağlığını konuştuk
Mardin’in Nusaybin İlçesinde Diş Tabibi olarak görev yapan ardın Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine atanan Dr. Mehmet Helvacıer, sağlık merkezinin Başhekimliğini görevini sürdürüyor.
Şair Bamed Serdar  ile röportaj
Şair Bamed Serdar ile röportaj
Boz bir atın süvarisi olan Şair Bamed SERDAR ’ın bu ilk şiir kitabı Siwarê Hespê Boz ( Boz Atın Suvarisi ) -tabir caizse- okurunu dörtnala gidip kendisi buluyor.
Tiyatro Sanatçısı Osman Xunaw İle Röportaj
Tiyatro Sanatçısı Osman Xunaw İle Röportaj
Tiyatro Sanatçısı Osman Xunaw İle Röportaj
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv