Bugün, 5 Mart 2021 Cuma

Mardin Valisi Demirtaş, İGF Heyetini ağırladı

İnternet Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mesut Demir ve beraberindeki heyet Vali Demirtaş’ı ziyaret etti

İnternet Gazeteciler Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik berberlerindeki teknik heyet ile Güneydoğu ziyareti kapsamında  Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti. Vali Demirtaş, İnternet Gazeteciler Federasyonu Başkan ve heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

     İnternet Gazeteciler Federasyonu Başkanı  Mesut Demir, Bursa’dan Sibel Çakar, Melike Vatansever ve Nurcan Köken’in de katıldığı heyet, Vali ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ı  valilik makamında ziyaret etti.

             Yapılacak çok işimiz var

      Mardin’deki hizmet akışını gazetecilere anlatan Vali Demirtaş “Sıkıntılarımız var, geçmişte yapılan hizmetlerde sıkıntılar var. Biz bu sıkıntıları, vatandaşımızın sosyal yaşamını ve şehrin ihtiyaç hak ettiği hizmetleri gerçekleştireceğiz. “ Dedi

                  Su hattını yenileyeceğiz

       Beyazsu mevkiinden getiren Artuklu ve Kızıltepe içme suyu şebekesinin kullanışsızı olduğunu, basınçlı su verildiğinde çatladığını, bazı şebeke borularının da asbest olduğunu ifade eden Vali Demirtaş “Beyazsu’dan getirilen içme suyu  şebeke borularını  kaliteli  galvanizli   boru olarak ikinci bir hat döşeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettim, gereği için talimat verdi.” Diye konuştu.

                       3 ilçede otogar

         Nusaybin, Midyat ve Kızıltepe ilçelerinde birer otogar yapımı için start verdiklerini aktaran Vali Demirtaş “İlçelerimizin otogar ihtiyacı var. En kısa zamanda ilçelerimizi otogara kavuşturacağız.” Dedi.

            Kentsel ve tarihi dönüşüm projelerimiz hayata geçireceğiz

     Artuklu İlçe Merkezinde tarihi dokuyu kirleten binaları ortadan kaldıracaklarını aktaran Vali Demirtaş “ Mardin’e iş yapmaya, hizmet etmeye geldik. Öncelik sırasına göre işlerimizi yapıyoruz. Tarihi doku içinde görsel kirlilikleri temizlerken kentsel dönüşümde de belli bir düzen içinde, göze hitap edecek ve şehrin görüntüsünü  bozmayacak projelerimizi hayata geçireceğiz. Her şeyi vatandaşımızın huzuru ve rahatı için yapıyoruz” şeklinde sözlerini sürdürdü.

         İnternet Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mesut Demir, internet gazeteciliğinin önemine değinerek, merdiven altı tabir edilen internet sitelerine karşı koymak, yerel gazetelerin ve kurumsal internet sitelerine destek  olmayı amaçladıklarını belirterek, vali Demirtaş’a çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

 

 


YAZARLAR