Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar

Mardin Başakspor’un Renkleri ve İsmi Değişiyor

Mardin 22.Dönem Milletvekili ve Mardinspor Kulüp eski Başkanı Süleyman Bölünmez “ Mardin’in renkleri Kırmızı-Laciverttir.”

        Mardin Büyükşehir Başakspor Futbol takımının forma renkleri değiştirilecek. 22.dönem Mardin Milletvekili ve Mardinspor Kulüp Eski Başkanı Süleyman Bölünmez, her şehrin futbol takımının bir rengi olduğunu, Mardin’in renklerinin ise Kırmızı-Lacivert olduğunu söyledi.

       Taraftarların başlattığı “renklerimizi istiyoruz” kampanyasına, Mardinspor Kulüp Eski Başkanı Süleyman Bölünmezden destek geldi. Mardinspor, özlenen eski günlerine dönüyor, Namusumuz ve Şerefimiz olan Kırmızı-Lacivert renklerine dönüyoruz” teması ile başlatılan kampanya, kısa sürede yayıldı. Fenerbahçe Sporlu olan Mardin Eski Valisi Mustafa Yaman, Başakspor Kulübüne bağlı, Futbol, Basketbol, Hentbol ve Voleybol takımlarının forma rengini sarı-lacivert yapmıştı. Başakspor Futbol takımı taraftarlarının bir kısmı forma değişikliğinden dolayı maçlara gelmediği ileri süğrülerek, forma renginin Mardin ile bütünleşen Kırmızı-Lacivert olarak değiştirilmesi için kampanya başlatıldı.Başakspor’un da ismi değişcek.

     22. Dönem Mardin Milletvekili ve Mardinspor Kulüp Eski Başkanı Süleyman Bölünmez, Türkiye genelinde herkesin desteklediği ve tuttuğu bir takım ve renk olduğuna dikkat çekerek” Futbol takımlarındaki renkler, ait oldukları şehir ile bütünleşiyor, aidiyat kazanıyor. Bir şehrin futbol takımının rengi o şehrin şerefi ve namusu oluyor. Mardin’in renkleri Kırmızı-Laciverttir. Mardinli hemşerilerim Fenerbahçe Sporu, Galatasaray Sporu, Trabzon Sporu, Beşiktaş Sporu veya başka takımı tutabilir. Tüm Türkiye milli takımı tutuyor. Ama şehirliler yerelde kendi takımlarını tutar, kendi renklerine sevdalanır. Bir yönetici, bir şehrin renkleri ile oynayamaz” dedi

                         Destek olacağım

      Mardin Büyükşehir  Başakspor kulübüne destek olacağını ifade ede Süleyman Bölünmez “ Şehrimizin renklerine sahip çıkacağız, bunun mücadelesini verdik. Takıma da sahip çıkacağız. Yakında Kırmızı-Lacivert renkli formaları ile sporcularımız sahaya çıkacak ve 3.Lig’e çıkışı  Kırmızı-Lacivert renklerle ve yeni ismi ile kutlayacağız” şeklinde konuştu

 

 

 

 

YAZARLAR