Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Mardin Şehidine Ağladı

Mardin´in Ömerli İlçe Kırsalında terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonda, Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit düştü.

          Mardin´in  Ömerli İlçesi, Ömeryan Kırsalında faaliyet yürüten Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla yürütülen Şafak 127 operasyonu kapsamında yapılan arama tarama ve yer gösterme faaliyetleri esnasında, Bölücü Terör Örgütü Mensupları tarafında yapılan hain saldırıda Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir güvenlik korucusu yaralandı. Mardin Devlet Hastanesine kaldırılan Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva tüm müdahalelere rağmen şehit oldu, güvenlik korucusunun ise tedavisi sürüyor.

        Özel Harekat Şube Müdürlüğü binasında Şehit Özel Harekat Müdürü Tufan Kansuva için tören düzenlendi. Törene, Adalet Bakan Yardımcısı  Şaban Yılmaz, İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir Aksu , Mardin Valisi Mustafa Yaman, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,   Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu. Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak,  Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ,çevre illerin valileri ve emniyet  müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

         Şehit Özle Harekat Müdürü ve şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, ardından özgeçmişi okundu. İl Müftüsü  İsmail Çiçek şehit müdür için  dua okudu. Daha sonra şehit şube müdürünün mesai arkadaşları naaşı elleri üstünde ve tekbir sesleri  arasında cenaze aracına taşıdı. Şehit Özel Harekât Şube Müdürü Kansuva Sakarya´da toprağa verilecek.

          Bölgede operasyon başlatıldı

         Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada,  Bölücü Terör Örgütü Mensuplarını etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonların  devam ettiği belirtildi. Açıklamada; ?Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimizin kararlılıkla devam edeceği bilinmelidir. İlimiz Nusaybin ve Ömerli İlçesi Kırsal Alanında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla operasyon icra edilecektir.

         Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu´nun ilgili maddeleri gereğince; 07 Eylül Cumartesi günü saat 14:00 itibariyle İlimiz Nusaybin İlçesi Kırsal Alanında Bulunan Büyükkardeş ve Küçükkardeş Mahalleleri ve Ömerli İlçesi Kırsal Alanında Bulunan Sulakdere ve Duygulu Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.? İfadeleri kullanıldı

 

YAZARLAR