“Mardin Onur Ödülleri”, Sahiplerini Buldu.
Geleneksel hale getirilen “Mardin Onur Ödülleri” Mardin Müzesi Sanat galerisinde düzenlene tören ile sahiplerine verildi.
Tarih: 6.5.2018 10:29:38/ 627okunma / 0yorum

       Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Valiliği ve MARSEV; Mardin´in tanıtım ve gelişmesine katkıda bulunan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek amacıyla seçici kurulunu Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, DİKA, MARSEV, MARTOD, KEDEV, MAKİDER, Mardin Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği, Mardin Sakatlar Derneği, Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Deyrulzafaran Manastırı Bakım Onarım ve Yaşatma Derneği´nin temsilcilerinin oluşturduğu ve bu yıl beşincisi Mardin Müzesi Sanat galerisi Salonunda  düzenlenen törende “Mardin Onur Ödülleri”  sahiplerini buldu.

           Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Lokman Toprak, gelenekselleşen ödül için kısa  bir bilgi verdi. Pogramın açılış konuşmasını, Emekli Vali ve Cumhurbaşkanı Eski genel Sekreteri MARSEV Başkanı Kemal Nehrozoğlu, toplantının Mardin kokan mekanda yapılması küçük olmasına rağmen çok anlamlı oldu diyerek; “ Burada çeşitli yaş gurupları ve mesleklerde görev yapan çok farklı işler yapan insanlar olarak toplandık. Mardin´e hizmet aşkı sevdasını ödüllendirmek gerek diye Valiliğimizin himayesinde üniversitemiz ile birlikte başlattık. Mardin´e hizmet edenler sadece ödül alanlardan ibaret değil. Mardin´i seven değerli dostlarımız, gönül hepsine birden o ödülü vermek geçiyor. Bunu bir sıraya koymak lazım ama bu sıranın bir öncelik sırası olmadığını kesinlikle belirtilmek istiyorum.  Mardin´e değer ve destek veren Mardin´i seven herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. 

             Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman Mardin´de yaşanan yoğunluğa dikkat çekerek;  Dostlara bile kalacak yer bulunamadığını ifade etti. “Baharın başlangıcı ile çok hareketli bir sezonu birlikte geçiyoruz” diyen Yaman; “Geleneksel hale gelen ödüllerin şöyle bir önemi var marifet iltifata tabidir. Şuan yüzde 300 bir artış var. Dostların bizden istediği yapağı bulamıyoruz. Birinci caddede kalabalıktan yürüyemiyoruz. Nitelikli bir misafir almaya başladı şehrimiz. Yatılı gelen çok önemli isimleri de şehrimizde ağılıyoruz. Bu bizi sevindiriyor ve hep gayretler var her sene herkese ödül verme şansımız yok ama her yıl ödüllerimizi veriyoruz. Çok sayıda etkinlik var önümüzdeki günlerde de devam eden etkinliklerimiz var. Hep beraber Mardin için çalışacağız. Sabancı müzesinde çok güzel bir sergi açtık. Mardin´de doğmak önemli ama Mardin´i sevmek daha önemli. Çalışmalarımız devam edecek emeği geçen herkesi kutluyorum. Mardin hep böyle mutlu olsun” diye konuştu.

Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Eski Başkanı Fehmi Tahincioğlu´na “Tanıtım”, Mardin Kent Müzesi Müdürü Nihat Erdoğan´a “ Kültür, Sanat, Edebiyat ve Mimari” , Mardius Konağı Sahibi Günel Ensari´ye, “Girişim ve Yatırım”,   Davut Selim Marka Çerezleri  3.cü Kuşak Sahibi, Davut ve Levent Ayla Kardeşlere “Turizm Emekçileri” ve Belediye ve Kent Konseyi Eski Başkanı Aydın Saraçoğlu´na, “ Özel Onur Ödülü” kategorisinde, Mardin Onur Ödüllerine  layık görüldü.  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Emekli Vali ve Cumhurbaşkanı Eski genel Sekreteri MARSEV Başkanı Kemal Nehrozoğlu, MAREV Başkanı avukat Haluk Eldem, Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpağ, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar tarafından “Mardin Omur Ödülleri”  sahiplerine verildi.

                    Haluk Eldem´den Yatırım Çağrısı

      MAREV Başkanı Avukat Haluk Eldem, Mardin´de güzel gelişme ve değişiklikleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eldm " Bu salonda iş admaları var. Mardini seven iş admaları. Gelin hep birlikte Mardin´e yatırım yapalım. Sayın Valimiz bize destek verecek. Biz de yatırım yapacağız. Mardinli iş adamları, zenginleri gelin şehrimize sahip çıkalım, yatırım yapalım" dedi.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dünyanın En Eski ‘´Âşıklarına´´ Ait Takılar Mardin Müzesi´nde
Dünyanın En Eski ‘´Âşıklarına´´ Ait Takılar Mardin Müzesi´nde
MÖ 8200´lere tarihlenen bir mezarda ortaya çıkarılan biri kadın biri erkek iki yetişkin bireyin üzerinden çıkan kolye uçları ve boncuklar Mardin Müzesi´nin kazılar salonunda sergilenmektedir.
Mardin ikinci turizm patlamasına hazır
Mardin ikinci turizm patlamasına hazır
Açık hava müzesi görünümünde olan Güneydoğunun incisi Mardin, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması ile birlikte turizmde büyük bir patlamanın hazırlıklarını yapıyor.
Atıl durumdaki köy okulunu fabrikaya çevirdiler
Atıl durumdaki köy okulunu fabrikaya çevirdiler
Mardin´in Midyat ilçesine bağlı Acırlı köyünde atıl durumda bulunan köy okulunu mini bir tekstil fabrikasına dönüştüren 53 kadın, Türkiye´nin en büyük giyim firmalarından birine pantolon ve şort dikiyor.
Mardin´in tarihi damlarında sinema keyfi
Mardin´in tarihi damlarında sinema keyfi
Mardin´in geleneksel damlarında 13 metrekare Sanat Kolektifi´nde sanatsever ve turistler açık hava sinema filminde bir araya geldi.
Bilimin Uçan Sirki´ tiyatro oyunu sahnelendi
Bilimin Uçan Sirki´ tiyatro oyunu sahnelendi
Mardin Büyükşehir Belediyesi “Bilimin Uçar Sirki” adlı tiyatro oyununu sahneledi.
Güneydoğunun Efesi Dara Antik Kent´e ziyaretçi akını
Güneydoğunun Efesi Dara Antik Kent´e ziyaretçi akını
Güneydoğu´da süren turizm artışının ardından Mardin parlayan yıldız olmaya devam ediyor.
Kültür turları bin 400 kişiyi buldu
Kültür turları bin 400 kişiyi buldu
Mardin´in Artuklu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri tarafından kadınlara yönelik olarak düzenlenen kültür turlarından yararlanan kadın sayısı bin 400´ü buldu.
Mardin´de çocuk arkeologlar iş başında
Mardin´de çocuk arkeologlar iş başında
Mardin´de Müze avlusunda Çocuk arkeologlardan tarihi eser çalışması
Mardin´de Avluda Fasıl Projesi!
Mardin´de Avluda Fasıl Projesi!
Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,“Şehrin kültür değerlerini yeniden canlandırıyoruz”
Mardin, Dizi ve Film Çekimlerine Yeniden  Kapılarını açtı
Mardin, Dizi ve Film Çekimlerine Yeniden Kapılarını açtı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman “ huzur ve güven ortamının sağlanması ile Mardin, yapımcı, yönetmen ve fotoğrafçıların gözdesi haline geldi
Mardin´de ”Bir Dilek Tut” Filmi çekimleri başladı.
Mardin´de ”Bir Dilek Tut” Filmi çekimleri başladı.
The Best Films Productionu´un yapımcılığının üstlendiği, “Bir Dilek Tut” filmi, ödüllü yönetmen Meta Akkuş´un yönetmenliğinde “motor” dedi.
Yazarımız Fazile Aşar Aydınalp´ın ikici kitabı çıktı
Yazarımız Fazile Aşar Aydınalp´ın ikici kitabı çıktı
Mardin Söz Gazetesi Yazarı Fazie Aşar Aydınalp ikinci kitabı “ Heyhat” kitabı çıktı.
Öğrenciler ´den Resim Sergisi.
Öğrenciler ´den Resim Sergisi.
Mardin 75.Yıl Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri “Kadim Kent Mardin” resim sergisi beğeni topladı.
Türk ve İranlı Sanatçılardan MezopArt Performansı,
Türk ve İranlı Sanatçılardan MezopArt Performansı,
Mardin Bienali kapsamında yan etkinlik olarak, Türk ve İranlı Sanatçıların ´mezopArt´ performans gösterisi beğeni topladı.
Cemalettin İrken Klasiği..
Cemalettin İrken Klasiği..
TRT Belgesel günlerinde, Cemalettin İrken´e başarı plaketi verildi.
Tarihi yapılar akrobatik gösterilere sahne oldu
Tarihi yapılar akrobatik gösterilere sahne oldu
Mardin´deki tarihi yapılar, Serbest Koşu ve Parkur Dünya Kupası´nda akrobatik gösterilere sahne oldu.
Konservatuvardan, ‘2. Geleneksel Bahar Şenlikleri´ etkinlikleri
Konservatuvardan, ‘2. Geleneksel Bahar Şenlikleri´ etkinlikleri
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Şenlikler Mardin´e güzel bir hava katıyor” Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, ‘2. Geleneksel Bahar Şenlikleri´ etkinliğini düzenledi.
İsmet Yedikardeş Resim Sergisi Açtı
İsmet Yedikardeş Resim Sergisi Açtı
Mardin Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği gençlik şöleninde, ünlü ressam İsmet Yedikardeş resimlerini sergiledi.
Mahmut  Akay Şiir Fabrikası Gibi..
Mahmut Akay Şiir Fabrikası Gibi..
Ozan- Şair Mahmut Akay´ın “ Ölesiye Sevmek “ şiir kitabı okuyucu ile buluştu.
Üryan Üzerine Birkaç Not…
Üryan Üzerine Birkaç Not…
Yazar Murat Bay, Eğitimci-Gazeteci-Yazar Metin Aydın´ın "ÜRYAN" Şiir kitabı için bir yazı kaleme aldı.
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.

HZ.ALİ (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv