Bugün, 29 Kasım 2020 Pazar

Mardin-Midyat Yolu için Erdoğan talimat verdi

Mardinli İş İnsanı Mahsum Altunkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mardin-Midyat Karayolunun yapılmasını istedi

       Haber:Mehmet Çelik   

     Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yönetimi ile ihracatçıların sorunların anlatmak ve destek istemek amacı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Mardinli İş İnsanı Mahsun Altunkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mardin-Midyat yolunun tamamlanmasını istedi.

         Gaziantep’te iş hayatını sürdüren ve her fırsatta Mardin sorunlarına da sahiplenen Türkiye İhracatçılar Meclisi Hububat Bakliyat Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, ihracatçıların temel sorunlarını anlattıktan ve destek talebinin ardından, Mardin-Midyat Karayolunun  yapılması talebinde bulunduğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasında geçen diyalogu Mardinsöz’e anlattı. Altunkaya “ Sayın Cumhurbaşkanımız  Erdoğan ile görüşmemizde, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın  Lütfü Elvan da hazır bulundu. İhracatçılar ile ilgili sorunlarımızı anlattıktan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımıza 60 km’lik Mardin-Midyat yolunun yapılmasını istedim. Cumhurbaşkanımız Mahsum bey, Midyat’ın yolu var, herhalde uzun süredir gitmedin dedi. Ben de yolun kötü olduğunu söyledim. Duble Yol istiyorsun dedi ve Maliye Bakanı Sayın Elvanlı’ya , Ulaştırma ve Altyapı  Bakanımız  Adil Karaismailoğlu ile gerekli görüşmenin yapılmasını istedi.. Cumhurbaşkanımıza ve Hazine ve Maliye Baknımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza teşekkür ediyorum.” Dedi

      Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile de daha önce görüştüğünü ifade eden TİM Hububat Bakliyat Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, Mardin-Midyat yolunun önümüzdeki yıl içinde tamamlanması için girişimlerini sürü düreceğini sözlerine ekledi.

 

 


YAZARLAR