Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Köy Korucuları Mardin´de İstişare toplantısı yaptı

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen? Bizim misyonumuz doğu ve güneydoğuda başta terör ve teröristlerle mücadele etmek

Mardin ve ilçelerinde görev yapan 200 dolayında köy korucusu  ?Mardin Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği?  tarafından Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen dayanışma ve istişare toplantısında bir araya geldi.

      Güvenlik Korucuları Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir´in İllerden gelen federasyon, dernek başkanları ve güvenlik köy korucularını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kandemir ?Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde 30 yılı aşkın süredir terör örgütü PKK´ya karşı güvenlik güçlerimizle omuz omuza etkin bir mücadele yürüten güvenlik koruyucuları her daim canları pahasına devletimizin ve milletimizin yanında olmuştur. Bölgemizde yaşanan çatışmalar ve zulümler asla halkımızın tercihi olmamıştır. Bu mücadelede koruyucularımız şehit ve gazi olmuşlardır. Son zamanlarda terör örgütü PKK kirli ellerini ülkemizin her yerinde evlatlarımıza, kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza el sürmeye kaos ortamı yaratmaya çalışmışlardır.? Dedi

 Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ise 3 haftadan beri bölgeyi dolaşarak Güvenlik Korucuları ile istişare toplantıları yaptıklarını söyledi. Sözen  ? Şırnak, Hakkari, Van illeri olmak üzere dün Şanlıurfa ve Diyarbakır olmak üzere bugün de Türkiye´nin ve güneydoğunun en güzel illerinden Mardin´de siz değerli arkadaşlarımızla bir araya geldik. Bizim misyonumuz doğu ve güneydoğuda başta terör ve teröristlerle mücadele etmek. Kendi köyümüzü, kendi akrabalarımızı, kendi namusumuzu, kendi bayrağımızı kendi ezanımızı korumak ve ilelebet yaşatmak misyonumuzdur.  

        Bugün geldiğimiz bu ortamda ülkemiz çok zor ve zahmetli bir süreçten geçiyor. 3 tarafı denizlerle kaplı ve 4 tarafı hainlerle çevirili olan bir kutsal yerde yaşıyoruz. Burada Ortadoğu coğrafyasında yaşamak özellikle Türkiye´de yaşamak çok büyük bedeller istiyor. Biz ta atalarımızdan beri bu bedelleri vermişiz ve vermeye de devam ediyoruz. Yarına ülkemizin bekası için ay yıldızlı bayrağımızın sonsuza dek dalgalanması için bedelleri vermeye devam edeceğiz. Şunu unutmayınız ki biz güvenlik koruyucuları olarak bu bölgede var olduğumuz müddetçe bir karış toprağımızı hiç kimseye paylaşmayız. Ne de bizim için çok kutsal olan ezanımızın susmasına asla müsaade etmeyiz. Bunu bir kez daha Mardin´den ifade etmek istiyorum.? Dedi.

                6, 7 Ekim olaylarında, bugün HDP´nin  Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş´ın  insanları sokaklara dökmek için  bir çağrıda bulunmuş ve iç karışıklık çıkarmaya çalıştığına dikkat çeken Sözen ? Ama Allah´a çok şükür ki sağduyulu bölge halkı ve siz değerli dava arkadaşlarımızın çok büyük gayretleriyle bu oyunların oynanmasına izin verilmedi. Daha sonra 17, 25 Aralık darbe girişimi yaşandı. Belki birçoğumuz olayın ne olduğunu fazla anlayamadık. O gün de amaç ülkemizi ve Cumhurbaşkanımızı derdest edip, Türkiye Cumhuriyeti Devletini başkaları tarafından yönetilmesi sürecine girildi. O günler Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve dik duruşuyla insanlarımızın sağduyulu davranması bu olayları püskürttü. Daha sonra hiçbir zaman unutmayacağımız 15 Temmuz darbesi yaşandı. 15 Temmuz darbesi aslında her şeyde bir hayır vardır anlayışıyla bize çok büyük kazanımlar elde ettirdi. Birincisi bir bilgisayar gençliği yetişiyor. Çanakkale şuurundan, imandan bir gençlik yetişiyor diye kendi aramızda gençlerimizi eleştirirken 15 Temmuz darbe gecesinde gördük. O imandan yoksun yetiştiğini düşündüğümüz gençler dimdik bir şekilde sokaklara dökülerek gövdelerini, başlarını, vücutlarını tanklara siper ettiler.

Biz her şeyi beklerdik ama yıllardır dava arkadaşımız dediğimiz, komutanım dediğimiz, Türk silahlı kuvvetlerinin üniformasını giydiği için saygı duyduğumuz meğer hain, kalleş, alçak o teröristler bizim yıllarca mücadele ettiğimiz dağlarda bulunan PKK´lılardan farkları yoktur. Hatta onlarla aynı amaca hizmet ettikleri biz 15 Temmuz darbe gecesinde net bir şekilde gördük. Komşunuza, akrabanıza, arkadaşınıza ev ev gezerek bu mücadeleyi sürdürün. Eğer biz bu mücadeleyi sürdüremezsek 35 yıldır sürdürdüğümüz terör ve teröristlere karşı sürdürdüğümüz mücadelede biz bilmeden farkında olmadan ihanet etmiş oluruz.? Şeklinde konuştu.

      Güvenlik Korucuları İstişare toplantısında korucuların 16 nisanda ?evet? demeleri istendi. Basına kapalı devam eden toplantıda korucuların soruları masaya yatırıldı.

 

YAZARLAR