Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Kol Kıran Hanna anısına, halı saha turnuvası

Mardinspor´un eski futbolcusu Kol Kıran Hanna Çilli anısına halı saha futbol turnuvası düzenlenecek.

         Kamor millet bahçesi spor kompleksinde düzenlenecek olan futbol turnuvası 2 hafta sürecek. 40 yaş üstü ve 40 yaş altı sporcuların katılacağı turnuva ödüllü olacak.
         Kamor millet bahçesi spor kompleksi işletmecileri Ahmet Köle ve Cemal Acabey tarafından organize edilen turnuvanın amacı hayatını kaybeden eski Mardinmspor´lu futbolcuları anmak olduğu belirtildi.
           Kamor millet bahçesi spor kompleksi işletmecisi Ahmet Köle, Mardinspor´un eski futbolcusu Kol Kıran lakaplı Hanna Çilli anısına halı saha futbol turnuvası düzenleyeceklerini söyledi. 
            Turnuvanın amacı hayatını kaybeden eski Mardinspor´lu futbolcuları anmak olduğu belirten Köle,? Kamor millet bahçesi spor kompleksinde düzenlenecek olan futbol turnuvası 2 hafta sürecek. 40 yaş üstü ve 40 yaş altı sporcuların katılacağı turnuva ödüllü olacaktır. Turnuvanın amacı her şeyden önce kemik kıran lakaplı eski Mardinspor futbolcusu Hanna Çilli anısına yapılacak olması önemlidir.  Kültür din, dil, ırk farklı dinlere mensup olsak bile Mardin´de birlik ve beraberlik içinde barış içinde yaşıyoruz. Eski futbolcuların tekrar futbol platformunda bir araya gelmesi için böyle bir turnuva düzenledik?dedi.
            Cemal Acabey ise, Mardin´in geçmişte önemli sporculara ev sahipliği yaptığını söyledi. Acabey, ?Hanna Çilli anısına düzenlenecek halı saha futbol turnuvasında eski sporcuları bir araya getireceğiz. Eski futbolcularımıza vefa borcumuzu bu şekilde yerine getirmek istiyoruz? diye konuştu.
            Hanna Çilli futbol oynadığı dönemde sert sutlarını kurtarmak isteyen bir kalecinin kolu kırılınca, "Kol Kıran" lakabı ile anılmaya başlanmış.

 


YAZARLAR