Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Kaymakam Çam, Kızıltepe alt yapısı için müjdeyi verdi

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Hüseyin Çam ? Yıl sonuna doğru yol ve kaldırımları tamamlayıp, gönüllere giden yollara gireceğiz?

Mardin´in en büyük ilçesi olan Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, ilçe alt yapısının yıl sonuna doğru tamamlamağı müjdesini verdi. Çam, yıl sonuna doğru yol ve kaldırım düzenlemesini Kızıltepe gündemin  çıkaracaklarını söyledi.

     İlçenin genç bir nüfusa sahip olduğuna vurgu yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, 6 aylık HDP döneminde 17 milyon lira olan belediye borcunun yapılan dengesiz harcamalarla 33 milyona çıkarıldığını, bir taraftan borç ödemesi yaparken diğer taraftan yarım kalan alt yapı hizmetlerini tamamlayacaklarını söyledi. Kaymakam Çam ? Çağdaş ve günün koşullarına uygun bir hizmet anlayışı ile görevimizi sürdürüyoruz. HDP döneminde sadece maaşlar ödenmiş, SGK ve vergiler daha önce yapılandırılmasına rağmen  taksitler yatırılmayınca, yapılandırma bozulmuş. Kısa sürede borç ikiye katlandı. Her şeye rağmen biz yıl sonuna doğru Kızıltepe caddelerini, kaldırımlarını  ve altyapı çalışmalarında bozulan yerleri düzelteceğiz. Yol, kaldırım, cadde düzenlemelerini Kızıltepe´nin gündeminden çıkaracağız. Vatandaşımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın, öğrencilerimizin gönüllerine giden yollara gireceğiz böylelikle ilçenin kodlarına girmiş olacağız.? Dedi

               Nüfusumuz genç, yaş ortalamamız 22

        Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Genç, ilçe nüfusunun umut verici olduğunu hatırlatarak ? 74 bin öğrencimiz var. 5-18 yaş grubunda 100 bin nüfusumuz var. İlçenin yaş ortalaması 22. Bu önemli bir rakam ve güç. Genç nüfusumuzu sağlam temeller üzerinde oturtmayı ve geleceğe hazırlamayı önemsiyoruz. Öğretmenlerimize talimat verdik. Öğrencileri evlerinde ziyaret edecekler. Veli- öğretmen- öğrenci buluşmalarında, öğrencilerimizin özgüven duyguları güçlü hale getirilecek, beceri ve başarılarının açığa çıkması sağlanacaktır. Her öğretmen sorumlu olduğu öğrencilerin evleriniz ziyaret edecek veliler ile kaynaşacak. Bu güne kadar 40 bin öğrencimizin velisi ziyaret edildi. Yıl sonuna kadar tüm öğrencilerin velileri ziyarete edilecek ve velilerinde eğitime katılmalı, destek vermeleri sağlanacaktır.? Şeklinde konuştu

           Kötü alışkanlıklardan arındırılacak

      Devlet olarak çocukların, öğrencilerin ve gençlerin başlarını okşamaya, gözlerinin içine bakarak gönüllerine dokunacaklarını ifade eden Kaymakam Çam ?Öğretmen ders anlatıp evine gidecek biri değildir. Yöneticiler olarak bizde görevimizi yapıp evimiz gitmeyeceğiz. İnsan olma vasıflarımızı görev yaptığımız yerlerdeki vatandaşlarımıza yansıtmalıyız. Çocuklarımıza, gençlerimize ve yaslılarımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Başlarını okşamalıyız, gönüllerine dokunmalıyız. Böylelikle gençlerimizin uyuşturucu ve kötü alışkanlık ve yollara sapmalarının da önüne geçmiş olacağız. Biz Belediye ve Kaymakamlık  olarak hem personel hem de bütçemiz ile vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Belediyenin parasını teröre değil vatandaşımız hizmetinde, huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamaları harcayacağız.? Şeklinde sözlerini sürdürdü.

           Kaymakam Çam, hizmetleri yürütürken, vatandaşların manevi desteğini ve hoşgörüsünü beklediklerini sözlerine ekledi.

 

YAZARLAR