Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Huzur Şehri Mardin" Fotoğraf sergisi

Mardin Valisi Mustafa Yaman ?Mardin gerçekten fotoğraf sanatçısı için çok önemli bir şehir. Her sokak her cadde, her bina size poz veriyor?

Merkez Artuklu ilçesinde AVM  alışveriş merkezinde, Vali Mustafa Yaman ile fotoğrafçılar Sümer Yüksel, Kerim Kan ve Ümit Özaraslan´ın çektiği fotoğraflar Huzur Şehri Mardin ? adı altında açıldı.

         Serginin açılışını  Vali Mustafa Yaman, eşi Gülseren Yaman, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan müdür yardımcıları yaptı

              Vali Yaman, çok sevdiği Mardin´i, valilikte görevli  fotoğrafçılarıyla birlikte karma bir sergi açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

       Vali Mustafa Yaman fotoğraf dostu sanatçıları  tarihi kente fotoğraf çekmeye davet etti.

       Vali Yaman ?Mardin artık bir kültür ve sanat şehri oldu. Son 1,5 yılda şehre huzur geldi. Bu huzurun sürdürülmesini arzu ediyoruz. O nedenle bütün arkadaşlarımızla beraber çeşitli organizasyonların içerisinde oluyoruz.  Bugün ki sergide benimde fotoğraflarım var. Mardin gerçekten fotoğraf sanatçısı için çok önemli bir şehir. Her sokak her cadde, her bina size poz veriyor. Biz de burada görev yaptığımız süre içerisinde hem vatandaşlarımızla beraber hem de Mardin´in tanıtımı için şehrin güzelliklerini fotoğraf makinemle çekip sergiliyorum. ?

             Vali Yaman,  huzurun sağlanmasının ardından önemli bir turizm hareketliliğin yaşandığına dikkat çekerek,? Mardin´in bu yıl Türkiye´nin en popüler şehirlerden biri olacak. Geçen yıl 3 milyon turist ağırladık. Bu  yıl hedefimiz 5 milyon turist. Otellerimizin doluluk oranı en üst düzeye ulaştı.? Dedi.

      Vali  Yaman  eşi Gülseren Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve eşi Gülçin Onar ile özel harekat polisleri ve  davetlilerle sergiyi gezdi. 47 fotoğraftan oluşan karma sergi, 19 Nisan´a kadar açık kalacak.

 

YAZARLAR