Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Hentbol ´de kupanın sahibini, Sağlıkspor belirleyecek

Mardin 1947 Sağlıkspor, Türkiye 1.Lig Kadın Hentbol şampiyonluk kupasında belirleyici olacak.

              Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın hentbol takımı Türkiye 1.Ligine damgasını vurdu. Ligde başarılı bir grafik çizen Sağlıkspor  Kadın Hentbol Takımı, Görele Kadın Hentbol takımı ile yapacağı Lig´in son karşılaşması ile kupayı evine taşıyacak takımı belirleyecek.Bandırmaspor deplasmanından farklı bir skorla iki puan alan Sağlıkspor,  kendi sahasında karşılaşacağı Görelespora bileniyor.

                Türkiye 1.Lig Kadın Hentbol sıralamasında, Görelespor Kadın Hentbol takımı 0.8 puan farkı ile birinci sırada yer alıyor. Mardin Büyükşehir Belediye Spor Kadın Hentbol Takımı  ise 2. ci sırada süperlige çıkmayı garantiledi.

           Mardin 1974 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı, kendi evinde misafir edeceği Görelespor Kadın Hentbol takımı karşılaşması sonucu Şampiyonluk Kupasının sahibini belirleyecek. Mardin Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımının galibiyet ve beraberliği, kupanın yönünü değiştirecek. Görelespor galip gelmesi halinde kupanın sahibi olacak.

      Mardin 1947 Sağlıkspor Kulüp Başkanı Mehmet Çelik, zor bir dönemeçten geçtiklerini, mütevazi bir bütçe ile Türkiye Hentbol camiasının dikkatlerini çekmeyi başardıklarını hatırlatarak ?Lig´de konuşulan  ve rakiplerimizin korkulu bir takımı olduk. Deplasmanlardan, küçümsenmeyecek galibiyet ve puanlar aldık. Yaşadığımız şansızlıklar ve uğradığımız haksızlıklar puan kaybımıza neden oldu.? Dedi

                  Kupanın yönünü biz belirleyeceğiz

   Mardin Sağlıkspor Kulüp Başkanı Çelik, lig süresince, her karşılaşmalarını derbi havasında geçirdiklerine dikkat çekerek ?Şampiyonluk kupasının hangi takıma gideceğini, ortaya koyacağımız oyun ve alacağımız sonuç ile biz belirleyeceğiz. Görele ile ilk karşılaşmamızda yaşadığımız olumsuzluklar puansız dönmemize neden olmuştu. Kendi evimizde daha etkin bir mücadele vereceğiz. Biz Lig´de yerimizi çoktan sağlamlaştırdık. Görele karşılaşması bizim için bir prestij karşılaşması olacak. Sporcularımız rahat bir kafa ile maça çıkacak. Hedefimiz, centilmence bir mücadele sergileyip galibiyetle kucaklaşmak ve Görele´yi puansız göndermektir. Güzel oynayan kazansın.? Şeklinde konuştu.

YAZARLAR