HDP, kalesini AK Partiye kaptırdı
AK Parti´nin kuruluşundan bu yana, Mardin´de HDP´nin ´kalesi´ olarak görülen Dargeçit ilçesinde, AK Parti´nin adayı Mehmet Cüneyt Aksoy belediye başkanlığını kazandı.
Tarih: 4.4.2019 07:46:44/ 540okunma / 0yorum

           Mardin´in Dargeçit İlçe Belediyesi el değiştirdi. 2014 seçimlerinde, HDP 8600, Ak Parti ise 2600 oy almış ve HDP Belediye başkanlığına Zeynep Sipcik seçilmişti. 2019 yerel seçimlerinde ise Ak Parti oylarını 6664 yükselterek HDP´nin kalesi olarak bilinen Dargeçit ilçesinde belediye başkanlığını kazandı. HDP ise 5959 oy aldı.

          AK Parti´nin kuruluşundan bu yana Mardin´de HDP´nin ‘kalesi´ olarak görülen Dargeçit ilçesinde AK Parti´nin adayı Mehmet Cüneyt Aksoy, oyların yüzde 50,59´unu alarak resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanı seçildi.

       Dargeçit Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Beşir Kılıç, ilçe halkının Mehmet Cüneyt Aksoy´u belediye başkanı olmaya ikna ettiğini, Aksoy´un her kesime hitap eden, bölgede sevilen ve saygı duyulan bir aileye mensup olduğunu söyledi. İlçe Başkanı Kılıç “Gençlerimizin kötü yola girmelerine artık izin vermeyeceğiz. Bunun için devletimizin desteğine ihtiyacımız var. Genç ve yoğun bir nüfus ve işsizlik had safhada .İstihdam yaratacak yatırımlara ihtiyacımız var “ dedi.

       Ak Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezinde tebrikleri kabul eden genç ve dinamik Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, Dargeçit ilçesinin en büyük ihtiyacının huzur olduğunu söyledi. Dargeçit ve çevresinde işsizliğin büyük boyutlarda olduğuna vurgu yapan Aksoy “ Seçim çalışmaları esnasında ev ev dolaştım. Bir evde 3 genç. Lise, yüksekokul ve üniversite mezunu 3 kardeş. 3´ü de çalışmıyor. Üzücü bir durum. Ekonomik özgürlüğü olmayan bir toplum hayatını idame ettirmede zorlanır. İlçemizde en önemli ihtiyacımız olan huzur ortamı sağlandı. Bundan sonra gençlerimizi hayata bağlayacak istihdam alanları  yaratmamız gerekir. Bunun için devletimizin desteğine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

                İlçemiz ve köylerimiz sıcak asfaltla tanıştı

       İçişleri Bakanlığının finans desteği ile ilçede 18 milyon liralık asfaltlama yapıldığını kaydeden Aksoy, 6 km kaldırım, 3 park 5 yüz kişilik konferans ve çok amaçlı salon yapıldığını, 10 dönüm alan üzerinde ise Dicle Kalkınma Ajansı destekli içinde, açık hava tiyatrosu, süs havuzları, oyun alanlarının bulunduğu donanımlı bir parkı hayata geçirecekleri müjdesini verdi.

   İlçede ne varsa Kırsal´da olacak

            Aksoy,AK Parti´nin kurulduğundan beri ilk defa Dargeçit´te kazandığını söyledi. Seçim boyunca vatandaşların  desteğini yanında hissettiğini ve güven duyduğunu aktaran Aksoy, “´İnşallah mazbatayı alır almaz yeni bir döneme gireceğiz ve halkımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Her zaman ve her anda bu milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu halk hizmete susamıştı. Kayyum döneminde tabi güzel hizmetler oldu. İnşallah bundan sonraki 5 yıllık süre zarfında da daha güzel hizmetler bekliyor Dargeçit. Yarın inşallah kırsal mahallelerden hizmetler başlayacağız. Hiç zaman kaybetmeden işleri devam ettireceğiz. İlçe merkezinde ne varsa kırsal mahallelerde olacak. Partiler üstü bir hizmet anlayışımız olacak.” dedi. 

  Sağlık Turizmi

       Dicle Nehri üzerinde kurulan Ilısu Barajı´nın avantajlarını en iyi şekilde kullanmayı hedeflediklerini belirten Aksoy “Ilısu Baraj Havzası etrafında açılan sondajlarda soğuk suya rastlanmadı. Her tarafta termal sıcak su çıkıyor. Bunu sağlık turizmine dönük değerlendirmeyi düşünüyoruz. Ilısu barajı üzerinde balıkçılık, su sporları alanında istihdam yaratıcı ve ilçeyi dışa tanıtacak yatırımlarımız olacak” şeklinde konuştu

           İş dünyasını yatırıma davet ediyoruz.

        Dargeçit ilçesinden çevre ilçelere, tekstil alanında çalışmaya giden gençlerin, ilçede yapılacak yatırımlarda daha verimli ve etkin olacaklarına vurgu yapan Aksoy” İlçede huzur ortamı sağlandı. Ilısu havzasında yatırım yapacaklar karlı çıkacak. Ucuz işgücü ve yetenekli gençlerimiz var. Tekstil alanında yatırım yapacak iş insanlarına belediye olarak her türlü desteği vereceğiz.” Diye konuştu.

                İlçe giriş çıkışları açık tutulsun

  İlçe giriş çıkışlarını 24 saat açık hala getirmesinin ilçe halkının güvenini ve huzur ortamının sağlandığının göstergesi olacağını sözlerine ekleyen Aksoy “Sağ olsun halkımız bize güvendi. Bu konuda halkımıza minnettarız. İnşallah bu güveni boşa çıkarmamaya çalışacağız. Hamdolsun halkımız bizden yana tercihini kullandı. Gönüllerini bize açtı. Özellikle ekiplerimizle ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla istişarelerde bulunduk. Eksiklikler üzerinde değerlendirmeler yaptık. Vatandaşlarımızın mesajlarını iyi okuduk. İlçemiz saat 18.00´da güvenlik nedeni ile giriş çıkış kapanıyor. İnşallah ilerleyen süreçte ilçemize 24 saat giriş ve çıkışlar olacak. Dargeçit´te huzur hakim olacak” diye konuştu. 
       Dargeçit İlçe Belediye Başkanlığını, verecekleri hizmetlerle ve vatandaşlarla kurdukları  diyalog sayesinde başka partiye kaptırmayacaklarını ifade eden Aksoy, halk  gerçek hizmetin nasıl yapıldığını görünce, hem ilçelerine, hem gençlerine sahip çıkarak, boşa harcanan zamanı telafi edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: hdp kalesini Partiye kaptırdı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 İstanbul´a Seçmen çıkarması
İstanbul´a Seçmen çıkarması
Mardin´den İstanbul´a, CHP seçmen gönderdi.
Ak Parti İl Teşkilatından 27 Mayıs Açıklaması
Ak Parti İl Teşkilatından 27 Mayıs Açıklaması
Ak Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkanlığınca, 27 Mayıs Darbesi ile ilgili hazırlanan basın açıklaması 81 İl İHD Başkanlığı tarafından aynı saatte okundu.
Ömerli Belediye Başkanı Altındağ  “Klasik Belediyecilik anlayışı tarihe karıştı
Ömerli Belediye Başkanı Altındağ “Klasik Belediyecilik anlayışı tarihe karıştı
Mardin´in Ömerli ilçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ” temel hizmetlerin yanında, gönül belediyeciliği öne çıktı”
Ahmet Türk´ten 4 Emir
Ahmet Türk´ten 4 Emir
Mardin Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturan Ahmet Türk, emir yağdırdı.
HDP´li  AHMET TÜRK BAŞKANLIK MAZBATASINI ALDI.
HDP´li AHMET TÜRK BAŞKANLIK MAZBATASINI ALDI.
HDP´den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçilen Ahmet Türk, uzun bir bekleyişin ardından mazbatasını alarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna yeniden oturdu.
Yeşilli Belediye Başkanı Demir “Kirli ittifak´ın,  Ak Parti Kalesini yıkmaya gücü yetmedi”
Yeşilli Belediye Başkanı Demir “Kirli ittifak´ın, Ak Parti Kalesini yıkmaya gücü yetmedi”
Başkan Demir “Ahmet Türk köyleri gezip Saadet adayını destekleyin dedi. Ama kırsaldaki sağ duyulu mahallilerimiz, köylerimiz, birlik dedi, beraberlik dedi, huzur dedi ve oyları bize verdi.”
Ahmet Türk´e Mazbatası verilecek
Ahmet Türk´e Mazbatası verilecek
YSK, HDP´den Belediye Başkanı Seçilen Ahmet Türk´e Mazbata Verilmesine Karar Verdi
   Gazetecilerden, Tutaşı´ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Gazetecilerden, Tutaşı´ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Artuklu Belediye Başkanı Tutaşı “ Gönül bağı ile bağlı olduğum sadece partimin değil, Artuklu ilçesinde bulunan herkesin belediye başkanıyım”
  Kızıltepe Belediyesinden Bayrak açıklaması
Kızıltepe Belediyesinden Bayrak açıklaması
Mardin´in Kızıltepe İlçesinde, “Belediye Binasından Bayrağı İndirdiler” şeklinde basına yansıyan habere dönük, Belediye Başkanı Nülifer Elik Yılmaz´dan açıklama geldi.
Mardin Artuklu ve Yeşilli Belediye Başkanlarının Kader Birliği
Mardin Artuklu ve Yeşilli Belediye Başkanlarının Kader Birliği
Asker arkadaşı, okul arkadaşı olan Ak Partili,Mardin´in Artuklu İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ile Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, mazbatalarını alarak görevlerine başladı.
Midyat Belediye Başkanı Şahin, Mazbatasını aldı
Midyat Belediye Başkanı Şahin, Mazbatasını aldı
Mardin´de AK Parti´den Midyat Belediye Başkanı seçilen Veysi Şahin, mazbatasını aldı
Altındağ “ Ömerli´de Ezber bozduk”
Altındağ “ Ömerli´de Ezber bozduk”
Ömerli İlçe Belediye Başkanlığını kazanan Hüsamettin Altındağ “ Yerel kimliğime, siyasi ve kamu kimliği eklemenin yüklediği sorumluluk var”
Mardin Büyükşehiri Ahmet Türk Kazandı
Mardin Büyükşehiri Ahmet Türk Kazandı
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığını HDP adayı Ahmet Türk kazandı
 Midyat´ta Veysi Şahin dönemi
Midyat´ta Veysi Şahin dönemi
Midyat İlçesinde Ak Parti adayı Veysi Şahin 5 yıl süre Belediye´yi yönetecek
Artuklu´da Başkan  Tutaşı
Artuklu´da Başkan Tutaşı
Maredin´in Artuklu İlçe Belediye Başkanlığını Abdulkadir Tutaşı kazandı
Paşavat Ailesi son sözü söyledi
Paşavat Ailesi son sözü söyledi
Mardin´in en köklü ailelerinden olan Paşavat Ailesinin kurduğu “Paşavat Ailesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği” tarafından organize edilen aile buluşmasında 400 kişiye yakın aile mensubu bir araya geldi.
 Muammer Güler, Birlik Çağrısı Yaptı
Muammer Güler, Birlik Çağrısı Yaptı
Mardin´de Ak Parti Belediye Başkan adaylarına destek ziyaret ve gezileri yapan İçişleri Eski Bakanı Muammer Güler “ Her zamandan çok birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye ve güç birliği yapmaya ihtiyacımız var”
   Midyat Belediye Başkan Adayı Şahin “Midyat´ı il yapma alt yapısını hazırlayacağım”
Midyat Belediye Başkan Adayı Şahin “Midyat´ı il yapma alt yapısını hazırlayacağım”
Ak Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Veysi Şahin, esnaf gezilerini sürdürüyor. Şahin,” Midyat´ı günü birlik projelerle değil, 50 yıllık planını hazırlamaya geldim”
Midyat´ta Veysi Şahin´e destek yürüyüşü
Midyat´ta Veysi Şahin´e destek yürüyüşü
Midyat İlçesine 6 beldeden gelen vatandaşlar Köşk Meydanından Ak Parti İlçe Başkanlığına kadar yürüdü
SP Konya Milletvekili Karaduman” Genel seçim havası, ülkeye zarar verir”
SP Konya Milletvekili Karaduman” Genel seçim havası, ülkeye zarar verir”
Bölgede gezilerini sürdüren SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Mardin il başkanlığında iktidar partisine yüklendi.
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv