Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Hastalara oy kullanma desteği

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, hastanede yatan ve evde bakım hizmeti verilen hastaların oy kullanma haklarını kullanmalarına destek oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan  Mahalli İdareler Seçimlerinde vatandaşların en temel haklarından olan oy kullanma hak ve sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için seçim günü hastanelerde yatan, engel durumundan dolayı sandığa gidemeyen ve Evde Sağlık kapsamında sağlık hizmeti alan vatandaşların istemeleri durumunda sandık başına sağlık görevlileri eşliğinde götürüleceği belirtildi

     İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz,devlşet hastanelerinde yatan veya evde sağlık hizmeti alan ya da  alamayan hastaların 444 3833 nolu telefonu aramaları durumunda koordinasyon merkezi aracılığıyla kendilerine destek içim ulaşabileceklerini söyledi. Dr. Yavuz? hastanelerimizde yatan hastalar oy kullanmak isterlerse, sağlık personellerimiz eşliğinde onları sandık başına taşıyacağız. Evde sağlık bakım hizmeti alanlar veya almayan yaşlı ve hastalarımızı da sağlık koordinasyon merkezini aramaları durumunda, oy kullanmalarını sağlayacağız .Bize ulaşan hastalarımızın oy kullanmalarını kolaylaştırmak amacıyla Sağlık Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde il ve ilçelerimizdeki sağlık tesislerimizde görevli sağlık çalışanları tarafından Evde Sağlık Hizmetleri Araçları ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulanslarıyla hastalarımız sandığa sağlıklı bir şekilde götürülüp oy kullandıktan sonra da aynı şekilde hastalarımızın evlerine nakli yapılacaktır.? Dedi.


YAZARLAR