Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Gazi ve Şehit Aileleri Mardin´de

İl Emniyet Müdürü Onar, şehit annelerinin elini öptü

         Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Diyarbakır´da Anneler Direniyor sloganı ile Diyarbakır´da Annelere verdikleri destek sonrası Mardin´de terör operasyonunda Şehit olan Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva için Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar´a başsağlığı ziyaretinde bulundu.

 Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Şehit aileleri ve gazilerden oluşan heyeti   kapıda karşıladı, şehit annelerinin elini öptü. Şehit aileleri emniyet binası içindeki şehit köşesinde fotoğrafları asılı bulunan şehitlere dua okudu, şehit anneleri gözyaşlarını tutamadı.

             Ziyarete Mardin Aile ve Çalışma İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk , birim müdürleri, İl emniyet Şube müdürleri ve emniyet amirleri katıldı. 

           Mardin Aile ve Çalışma Bakanlığı İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Mardin´e gelen Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar Diyarbakır´da Annelerin direnişine destek vermek üzere şehit ve gazi aileleri olarak geldiklerini ifade ederek ?Mardin´de şehit edilen Şehit Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva için Mardin İl Emniyet Müdürmüzü  ziyaret ediyoruz. Diyarbakır´da Halkın annelerinin teröre karşı gelişlerine destek olmak için geldik. Bu hareketi önemsiyoruz. Yıllardır İlk defa bölgede Kürt anneleri çocukları kaçırılmış sivil bir direnişi şehit ve gazi ailelerine destek için geldik. Bölgede terör annelerin direnişi ile biteceğine inanıyoruz. Annelerimize destek sonrası Mardin´e il emniyet müdürümüze taziye ziyaretinde bulunduk? dedi.

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ise ?Gazilerimiz şehit ailelerimizin bizlerle birlikte olması gurur verici. Zor bir coğrafya. Bizlerle görev yapan asker ve jandarma korucularımız ile birlikte  ülkemizde huzur, birlik ve  beraberliğimizin  devam etmesi için gece gündüz çalışmaktayız. Gazi ve şehit ailelerimiz ile birlikte olmak ayrı bir gurur. Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımıza ve valimize destekleri için teşekkür ediyoruz. Ülkemizdeki her türlü terörün temizlenmesi , her karış toprağından terör arınana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Burada vatandaşların desteği ve emeği çok büyük. Terörün bitmesi için Diyarbakır da anneler bir eylem başlattı. O annelere destek olmaya, çocuğu PKK tarafından kaçırılan annelerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor verilen destek için teşekkür ediyoruz? diye konuştu.  

 

 


YAZARLAR