Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar

Gazeteciler, Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu’nu ziyaret etti

Siirt valiliğine atanan Osman Hacıbektaşoğlu, bir taraftan tebrikleri kabul ederken bir taraftan da Siirt’in kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için yeni projelerle hedefine ulaşmak istiyor

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu’nu Makamında ziyaret eden, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Mehmet Çelik, Batman Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Atay ve Siirt Gazeteciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Durak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

        Daha önce Siirt’in Baykan ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptığını, bölgenin yabancısın olmadığını belirten Vali Osman Hacıbektaşoğlu, siyaseti, siyasetçilere bırakarak, devlet valisi olarak, siyasetçilerin desteğini alarak halkın sorunlarına çözüm ve Siirt’in kalkınması dönük çalışmalar yapacaklarını söyledi. Toplumsal yapı içinde, gazetecilerin yöneticilere, hizmetlerin yürütümünde kesiklik ve aksaklıkların giderilmesi noktasında yönlendirici bir rol üstlendiklerini söyledi. Hacıbektaşoğlu “Gazetecilerin halk ile kamu görevlileri arasında köprü oluşturuyor. Hizmetlerin eksiksiz ve aksaksız yürütülmesinde üstlendiğiniz rolü önemsiyoruz. Biz siyaseti siyasetçiler yapacak, biz siyasetçilerin desteğini alarak, devlet valisi olarak vatandaşlarımız sorunlarına çözüm bulacağız, Siirt’in kalkınması için yeni projelerle hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız “ dedi

                             Her şeyimizi vatandaşımıza borçluyuz

      Bugünlere vatandaşların, milletin ödediği vergilerle geldiklerini söyleyen Vali Hacıbektaşoğlu “ Bu Halk, bu vatandaş, bu millet; bizi okuttu, yedirdi giydirdi eğitimimizi sağladı. Memur yaptı, müdür yaptı, kaymakam yaptı, vali yaptı. Bizim görevimiz bizi buralara getiren halkımıza, vatandaşımıza  karşı insanı görevimizi  ve üstlendiğimiz makamın hakkını vererek vefa borcumuzu yerine getirmektir. Siirt’i, vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle vererek hak ettiği yere getireceğiz. Halka hizmet, hakka hizmet şiarı ile görevimizi ve hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Basınımızın da desteğine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

      GGF Başkanı Mehmet Çelik,  Bölgede 9 il’i kapsayan Federasyonun yapısı hakkında Vali Hacıbektaşoğlu'na bilgi verdi ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Samimi bir havada geçen ziyarette, bölgenin temel sorunları konuşuldu.

YAZARLAR