Gazeteciler Ardahan´da toplandı
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 16. Başkanlar Toplantısı kapsamında Türkiye´nin farklı illerindeki gazeteciler Ardahan´da bir araya geldi.
Tarih: 29.07.2018 00:20:28/ 997okunma / 0yorum

  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 16. Başkanlar Toplantısı etkinlikleri kapsamında Türkiye´nin farklı illerindeki gazeteciler Ardahan´da bir araya geldi. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu üyesi, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu  ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik´in katıldığı toplantıda mesleğin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. 16´ncısı düzenlenen toplantıya, 65 ilden 116 gazetecinin katıldı.

GAZETECİLERDEN VALİ BİLMEZ´E ZİYARET

Serhat şehri Ardahan Gazeteciler Derneğinin ev sahipliğinde yapılan toplantı öncesinde, Gazeteciler Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez´i tarihi Kongre binasında ziyaret etti. TGF başkanları ve gazetecileri Ardahan´da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilmez, Ardahan´ın tarihi, coğrafyası, kültürü, eğitim ve öğretim durumu ile sosyo-ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi.

GÜRCİSTAN GEZİSİ YAPTILAR

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Ardahan´da ilk defa düzenlenen toplantıyla Ardahan´ın tarihi, turistik ve kültürel özelliklerini tanıtmayı da hedeflediklerini belirterek, “Etkinliğe katılıp destek veren kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ederim” dedi. Gazeteciler, etkinlik kapsamında Gürcistan´a düzenlenen geziye katıldı. Ahıska Kalesindeki müze, cami ve kiliseyi ve halk pazarını gezen gazeteciler, Türkgözü kapısından  Ardahan´a döndü. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun 16. Başkanlar Toplantısı kapsamında Ardahan´a gelen gazeteciler, Damal ilçesinin Karadağlar´ın eteğine yansıyan Atatürk´ün siluetini izleme fırsatı buldular.

             Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği organizesinde, Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Sosyal Tesisleri´nde gerçekleşen toplantıya, TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği Başkanı Deniz Başlı, TGK´ yönetim kurulu üyesi, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik´in katıldığı toplantıda, Genel Başkan Nuri Kolaylı açılış konuşması yaptığı toplantı, mesleki sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırıldı.

Açılış konuşmasını yapan Nuri Kolaylı, Deniz Başlı´ya yaptığı güzel organizasyondan dolayı teşekkür ederek, Ardahan´ın kendilerine çok farklı bir ev sahipliği yaptığını dile getirdi.

Kolaylı, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeni bir dönemin başladığına işaret ederek, "Yeni sistemle Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü gibi önemli bir kurumda yeniden bir yapılanmaya gidildi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı, bu nedenle gazetecileri ve gazete sahiplerini yakından etkileyen bir yapı. Bizim etkinliğimizin sürmesi için Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı ile iletişim halinde olmamız lazım." dedi.

 

Gazeteciliğin birçok sorunu olduğuna değinen Kolaylı, "Öncelikle basın özgürlüğü sorunumuz, ciddi bir sorun. Basın mesleği odalarımız yok. Bunun yasalaşması lazım. 212 sayılı yasaya tabi çalışanlar ve çalıştıranlar arasındaki münasebetin düzenlenmesi, yasanın yeniden ele alınması lazım. Bunun gibi birçok mesele var. Basın İlan Kurumu (BİK) mevzuatı konusunda bir takım girişimler olduğunu biliyoruz. Bunun gazeteler lehine iyileştirilmesi için özel çaba sarf ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.      

       Dijitalleşmenin bir tehlike olduğunu vurgulayan Kolaylı, bunu gazeteler lehine çevirmek, en az maddi hasarla atlatmak için çok yoğun çaba sarf ettiklerini, bu konuda gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse de TBMM´ye rapor sunacaklarını sözlerine ekledi.

        Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, GGF´in kuruluşunu tamamlayarak güçlendiklerini, son olarak Diyarbakır Yerel Medya Derneği´nin Federasyona katılması ile de güçlerine güç kattıklarını söyledi.

          Diyarbakır yerel Medya Derneğinden katılan Mesut Figençiçek ve İhsan Özdemir, 7 ayda yaptıkları çalışmalarla Diyarbakır´daki 9 yerel gazetenin  gelirlerinin artırılmasını sağladıklarını dile getirerek sorunları yerelden başlanarak ortak akıl ile çözülebileceğini dile getirdi.

Toplantının ardından Ardahan kayak merkezi, Şeytan Kalesi ve Çıldır Gölü gezisi düzenlendi. Vali Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Üniversitesi Rektörü Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve ticaret Odası Başkanı Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan´da toplanan gazetecilerin onuruna yemen verdi.

   Vali Bilmez´den Mardin ekibine özel ilgi

 Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez Çıldır Gölü kenarında, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyelerine verdiği yemekte, Mardin ekibine özel ilgi gösterdi. Batman Şalışan Gazeteciler Derneği Başkanı ve Şırnak Gazteciler Derneği Başkanı Cafer Balık´ın bulunduğu masaya oturan Vali Bilmez, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik´ten, Mardin´deki turizm hareketleri ve gelimler hakkında bilgi alan Vali Bilmez, turizmde Mardin´i örnek aldıklarını söyledi.

   Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı federasyon ve cemiyet temsilcileri 3 gün süren toplantı ve gezilerin ardından Ardahan´dan ayrıldı.

    Ardahandakiş TGK toplantısına, GGF´den Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Nezir Çağlar, Siirt Gazeteciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Atilla Durak ve Zakir Akdağ, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay ve Hatice Türkan, Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt, Murat Atay, Mustafa Teke, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğinden Gülizar Gülebak katıldı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gazeteciler Ardahan toplandı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Şahin, Kent Konseyi başkan ve yürütme kurulunu kabul etti
Başkan Şahin, Kent Konseyi başkan ve yürütme kurulunu kabul etti
Mardin´in Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Kent Konseyi Başkanı Zeyni Bedir ve yürütme kurulu üyelerini makamında kabul etti.
MFSD´den Fotoğraf sunumu
MFSD´den Fotoğraf sunumu
Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız, dernek üyelerine ve sanatseverlere çalışmalarını içeren bir sunup yaptı
Mardin Emniyeti, hırsızlara göz açtırmıyor
Mardin Emniyeti, hırsızlara göz açtırmıyor
Mardin Organize Sanayi Bölgesine dadanan hırsızlar kıskıvrak yakalandı.
AFAD GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ  BASINA TANITILDI
AFAD GÖNÜLLÜLÜK PROJESİ BASINA TANITILDI
Mardin Vali Yardımcısı Seda Başoğlu,” yapılan araştırmalarda afet ve acil durumlarda ilk müdahalenin olaya yakın kişiler tarafından yapılıyor”
Başkan Şahin´den, özel öğrencilere ziyaret
Başkan Şahin´den, özel öğrencilere ziyaret
Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel öğrencileri ziyaret etti.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Belediyesi kardeş belediye oldu
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Belediyesi kardeş belediye oldu
Tutaşı, “Belediyelerimiz ortak güzel işlere imza atacak”
TEKRAR   3  ARALIK  DÜNYA ENGELLİLER  GÜNÜNDEYİZ...
TEKRAR 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDEYİZ...
Bugün kutlama günü değil farkındalık günüdür...
Kolaylı: Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi
Kolaylı: Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´den yerel basını rahatlatan açıklama; İcra ve iflas ilanları yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek…
Artuklu Üniversitesi “Şiddete Hayır” dedi
Artuklu Üniversitesi “Şiddete Hayır” dedi
Mardin Artuklu Üniversitesi, Kadına Şiddete Hayır dedi ve “Şiddetin Cinsiyetli Yüzü” paneli düzenledi.
CHP Kadın Kollarından, Kadına Şiddet açıklaması
CHP Kadın Kollarından, Kadına Şiddet açıklaması
Mardin CHP Kadın Kolları Başkanı Kılıç “Kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve uluslararası dayanışma günü” nedeniyle basın açıklaması yaptı.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Aydın´da toplandı
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Aydın´da toplandı
Toplantıya Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik de katıldı.
Cumhuriyet Meydanı Projesi için imzalar atıldı
Cumhuriyet Meydanı Projesi için imzalar atıldı
Mardin Valiliği ile Büyükşehir Belediyesinin yürüteceği, Dicle Kalkınma Ajansı´nın desteklediği Tarihi Mardin´in Yayalaştırılması Cumhuriyet Meydanı Projesi için imzalar atıldı.
MARDİN´DE 75 ADET DEPREM TOPLANMA ALANI VAR
MARDİN´DE 75 ADET DEPREM TOPLANMA ALANI VAR
Mardin İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Davut Esen Afetlere Hazırlık Yılı Projesi´ kapsamında düzenlenen ve Ekim ayı teması olan ‘Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları´ hakkında açıklamalar bulundu.
Mardin´de  Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Mardin´de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
Mardin´de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. Kuruluş Yılı dönümü coşku ile kutlandı
PTT´nin  Kuruluş Yıl Dönümü  kutlandı
PTT´nin Kuruluş Yıl Dönümü kutlandı
Mardin´de PTT´nin 179 Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Gittiği 26 Ülkede Türkiye´yi Temsil Etti
Gittiği 26 Ülkede Türkiye´yi Temsil Etti
Mardin´de çocukluğundan beri uçurtma ile uğraşan ve yaptığı uçurtmalar ile uluslararası birçok festivallere katılan uçurtma ustası Zahit Mungan, gittiği 26 ülkede Türkiye´yi temsil etti.
Mardin Bulguruna Coğrafi İşaret Belgesi
Mardin Bulguruna Coğrafi İşaret Belgesi
Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun “ Kaliteli bulgurumuz için, 2016 yılında yaptığımız Coğrafi İşaret Tescil Belgesi başvurumuzun neticesini Antalya Yörex fuarında aldık”
Deyrulzafaran Manastırında Mehmetçik´e dua
Deyrulzafaran Manastırında Mehmetçik´e dua
Mardin Deyrülzaferan Manastırı´nda düzenlenen ayinde Türkiye´deki azınlık cemaatleri temsilcileri, Mehmetçik için dua etti.
Mardin Şehidini Uğurladı
Mardin Şehidini Uğurladı
Derik İlçesi Çataltepe Mahallesinde ev taraması esnasında şehit düşen Jandarma Uzm.Çvş Muhammed Önek, düzenlenen törenin ardından Gaziantep´e uğurlandı.
Yaman, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Yaman, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında muhtarlar ile bir araya geldi.
Yusuf Beğtaş
Yusuf Beğtaş
Özgünlük ve Farklılıklar
Nesrin Bulat
Nesrin Bulat
HER ŞEYE RAĞMEN YAZMAK
Gülüş  Teke
Gülüş Teke
MASKELİ BALO
Ceylan Alkan
Ceylan Alkan
Hercümerç (Minimal Metinler)
Latif Sakız
Latif Sakız
GÖ N Ü L L Ü L Ü K
Yasemin Ceylan
Yasemin Ceylan
IŞIKLI YOL
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Mardin ve Tanıtım Günleri
Fazile Aşar Aydınalp
Fazile Aşar Aydınalp
GİTMELER
Hasan Anuk
Hasan Anuk
TEKRAR 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNDEYİZ
Burcu Değer
Burcu Değer
KÜÇÜK BİR NOT
Barış Korhan
Barış Korhan
ENGEL SİZSİNİZ
Metin Aydın
Metin Aydın
YENİ(DEN) DEFTER!
Vicdan Ceylan
Vicdan Ceylan
Yaşama Dair
Semih Hocaoğlu
Semih Hocaoğlu
Mardin ve Arapça
Uz.Dr. Muhammed Şeyhanlı
Uz.Dr. Muhammed Şeyhanlı
OKUL BAŞARISI İÇİN SAĞLIKLI BESLENME ÖNERİLERİ
Şehnaz Özmen
Şehnaz Özmen
Tanıdım İnsanları
Sedat Eriş
Sedat Eriş
İMAMOĞLU´NU BEKLEYEN TEHLİKE-2 (Dünden Devam)
Ahmet Çınarbaş
Ahmet Çınarbaş
Bu Ne Sessizlik
Mehmet Şerif Öter
Mehmet Şerif Öter
Kadınlar Neden Cuma Namazına Gitmesin ki ..
Mehmet Emin Karakulak
Mehmet Emin Karakulak
KIZILTEPE"DE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ..
H.Nurcan Pınar
H.Nurcan Pınar
BAYRAM AYNI BAYRAM BİZE NE OLDU...
Tuba Mungan Bilem
Tuba Mungan Bilem
Hayatı Sorgulamak
Büşra Akar
Büşra Akar
MEZOPOTAMYA´NIN KALBİ: HASANKEYF
Dr. Nihat Özkan
Dr. Nihat Özkan
Gün ayrışma değil, birleşme günüdür!
Nurullah Aydın
Nurullah Aydın
Tanışma Yazısı
Muhammet Baran Aslan
Muhammet Baran Aslan
İNSANLIK OYUNU
Adnan Avuka
Adnan Avuka
Artuklu ilçe belediyesi aday adaylarına açık mektup
Av.Mahir Karaboğa
Av.Mahir Karaboğa
NE YAMAN ADAM AMA!
Ercan Atay
Ercan Atay
HİZMET SEVDALISI BİR BÜROKRAT
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya
Mardin Şehrini ve Kızıltepe İlçesini Güzelleştiren İnsanlar
Yrd.Doç.Dr.Gülseren Sağcan
Yrd.Doç.Dr.Gülseren Sağcan
Bu yazıyı okumadan grip aşısı olmayın
Opr.Dr.Adem Özden
Opr.Dr.Adem Özden
GEBELİK ve ORUÇ
admin
admin
Abdullah Yılmaz
Abdullah Yılmaz
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv