Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Emniyet Müdürü Lütfullah Pekcan anısına Futbol turnuvası

Mardin´de Polis Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Polis Teşkilatının 174.Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Etkinlikleri kapsamında Mardin İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan üst düzey yöneticiler ile Gazeteciler Halı Sahada Karşılaştı.

   Mardin  İl Emniyet  Eski Müdürü Merhum Lütfullah Uğur Pekcan anısına, İl Emniyet Müdürlüğü üst düzey yöneticileri ile Mardin´de görev yapan gazeteciler arasında, tertiplenen futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. Karşılaşmayı Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç,Turizmciler,Kanaat önderleri, Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin ve gazeteciler izledi.

     Mardin il ve ilçe merkezlerinde  görev yapan basın mensupları ile Emniyet mensupları arasındaki kaynaşma ve dostluk maçında dostluk kazandı. Maç karşılıklı atılan gollerle son buldu. Emniyet Müdürlüğü  6 Gazeteciler 6

       Emniyet Müdürlüğünün bahçesinde yer alan halı sahada düzenlenen futbol maçında basın mensupları ve emniyet yetkilileri karşı karşıya geldi. Emniyetspor´un kaptanlığını Emniyet Müdür Yardımcısı Cihan Karabıçak yaparken, gazetecilerin  kalesini 52 yıllık gazeteci  Adnan Avuka korudu.  Gazetecilerin takımı, Ufuk, Vehbi, Abdullah, Tayfur, İbrahim,Osman ve Furkan´dan oluştu. Maça hızlı başlayan basın mensupları, ilerleyen dakikalarda farkı açmayı başardı. Bir müddet sonra toparlanan Emniyetspor, farkı kapattı..

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar . Her iki takım oyuncularının başa baş mücadele gösterdiğini hatırlatarak, dostluk maçının 6-6 berabere bittiğini söyledi.

       Maçtan sonra 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Lütfullah Pekcan Futbol Turnuvasının final maçı oynandı. Turnuvanın şampiyonu Özel Harekat takımı oldu.

      Kupalarını, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ak Parti İL Başkanı Faruk Kılıç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin verdi. Çomaktekin  finale kalan iki takıma birer forma hediye etti.

                                   AVUKA´YA KUPA

           Yapılan futbol karşılaşmasında Mardin il Emniyet Müdürü Hasan Onar, Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Onur Kurulu Başkanı, Adnan Avuka ?ya Federasyon Başkanı Mehmet Çelik ile birlikte kupa verdi. Kupayı alan Avuka ? Ben il ve ilçedeki tüm basın mensupları arkadaşlarım adına bu kupalı alıyorum. Bu kupa Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanlığında yerini alacak? dedi.

YAZARLAR