Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

DOYURAN KÖYÜNDEKİ ATIK SU GÖLETİ KURUTULDU

Kızıltepe İlçesine bağlı, Doyuran Köyü Muhtarı Suat Şahin?Verdiğim Sözü Yerine Getirdiğim İçin Mutluyum?

Kızıltepe ile Şenyurt arasında bulunan Doyuran Köyünün ortasında kalan; etrafı evlerle çevrilmiş ve köyün atık sularıyla meydana gelen gölet, yaz aylarında, köy halkı ve özellikle çevredeki yakın evleri sağlık yönünden tehdit ediyordu.

Köy halkı zaman zaman yetkililere bildirmelerine  rağmen sorun bir türlü giderilemediğini ifade eden, yeni seçilen Doyuran Köyü Muhtarı Suat Şahin, bu göletin kurutulması için, Doyuran köyü halkına verdiği seçim vaadini gerçekleştirdiğini söyledi.

Köy muhtarı Suat Şahin, verdiği sözü yerine getirmek için, gerek Büyükşehir ve gerekse Kızıltepe Belediyesi ile temaslar gerçekleştirdiğini ve bu konuda onlardan söz aldığını  hatırlatarak ?. Ve şu anda bu söz gerçekleşiyor? Köy göleti mucurlarla dolduruldun, ?Köyüme en büyük vaadimdi ve bu vaadimi yerine getirdiğim için mutluyum. Köyüme faydalı olmaya çalışacağım. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Belediyesi´ne katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.? dedi.

Muhtar Suat Şahin, Doyuran Köyü sakinlerine yeni hedefini de ? Köyümüze taziye evi kurmayı, taziye evinin yanında gençlerimizin yararına bir kütüphane kurmayı düşünüyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştireceğiz.? Şeklinde belirledi.

YAZARLAR