Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Mardin´de Doktora dayağa tepki

Mardin Diş Hekimleri Odası ve Tabipler Odası, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde güvenlik görevlilerinin diş hekimi Mehmet Ata Bulut´u darp etmesi olayına basın açıklaması ile tepki gösterdi.

       Mardin Diş Hekimleri Odası ve Tabipler Odası, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde güvenlik görevlilerinin diş hekimi Mehmet Ata Bulut´u darp etmesi olayına basın açıklaması ile tepki gösterdi.

        İddiaya göre Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde görevli doktor Mehmet Ata Bulut, görev yerini terk ettiği gerekçesiyle güvenlik görevlisi hakkında tutanak tutturdu. Bu durum karşısında arkadaşlarını da toplayan güvenlik görevlisi 13 Mayıs´ta Bulut´u darp etti.

          Olayın ardından Mardin Ağız Diş Sağlığı Merkezi önünde toplanan hekimler, doktora şiddet olayına tepki göstererek basına açıklaması gerçekleştirdi. Grup adına açıklama yapan Dr. Mustafa Karataş, iki gün önce Mardin´de diş hastanesinde hastane güvenlik personeli ve yakınları tarafından doktorun darp edilmesi olayı ile ilgili toplandıklarını söyledi. Dr. Karataş, ?Sağlıkta şiddet yasası bir an önce çıkmalıdır. Artan şiddet olayı her geçen gün farklı bir boyut kazanmaktadır. Malatya´da yaşanan kundaklama olayından tutun da pusuda bekleyen arkadaşımızın darp edilmesi. Bu hastanede gerçekleşen şiddet olayları daha kötü bir şey geldiği zaman mı tepki gösterilecektir. Tek sorumluluğu hastanenin güvenliğini sağlamak olan güvenlik görevlilerinin hastanemizde yaşanan şiddet olayına dahil olması olayı daha vahim hale getirmektedir. Hekimleri korunması meçhul bir hal almıştır. Sağlıkta şiddet olaylarını kınıyor sağlıkta şiddet yasası talep ediyoruz" dedi.

        İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı Basın açıklamasında, darp olayı kınandı. Açıklamada olaya karışan güvenlik görevlisinin açığa alınarak idari, Cumhuriyet Başsavcılığınca da adli soruşturma başlatıldığı belirtildi.

YAZARLAR