Derik’te Ali Osman Tutal güven tazeledi
AK Parti Derik İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi yapıldı.
Tarih: 23.1.2012 17:27:00/ 688okunma / 0yorum

AK Parti Derik İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresi yapıldı.  Derik ilçe öğretmen evinde yapılan kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. Ardından divan başkanlığı seçimi yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçimde Ali Osman Tutal güven tazeledi.

 Kongreye Mardin Milletvekilleri Abdurrahim Akdağ, Gönül Bekin Şahkulubey, Mardin Belediye Başkanı Beşir Aynoğlu, belde belediye başkanları, üyeler ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede bir konuşma yapan Ak Parti Derik ilçe başkanı Ali Osman Tutal, 4 üncüsü yapılan  kongrenin,  yeni bir heyecan ve sinerji yaratacağını, birlik ve beraberliğin daha da pekiştiği bir gün olarak gördüklerini kaydetti.

Ak parti döneminde, gurur duyulacak birçok çalışmaların yapıldığını, Demokrasi ve özgürlükler alanında çok büyük mesafeler kat ettiklerini kaydeden Tutal " AK Parti 2001 yılında Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulurken,  bir ideale koşmak, kökü tarih kadar derinde olan bir davayı omuzlamak ve çok uzun yıllardır antidemokratik ve baskı zihniyeti İle yönetilmiş, her açıdan örselenmiş milletin yeniden ayağa kaldırılması amacıyla kuruldu.

Bugün artık Türkiye`de adalet önünde ne olursa olsun biliniyor ki herkes eşittir. Adalet güçlüden yana değil, haktan, haklıdan yanadır. Düne kadar, toplumsal zenginliğimiz olan kültürel değerlerimiz yok sayılırken, bu gün artık bu değerlerimiz bizim için birleştirici bütünleştirici bir hal almıştır. " dedi.

DERİK’TE YAPILANLAR

2011 yılında Derik ilçesinde yapılan çalışmalarla ile ilgili bilgi veren Tutal "Yaklaşık 47,2 Km asfalt, 181,2 Km stabilize yol yapıldı. 41 yerleşim yerine içme suyu şebekesi ve depo yapıldı. 37 yerleşim yerine İçme Suyu için enerji nakil hattı çekilmiş olup 18 yerleşim yerine içme suyu amaçlı sondaj kuyusu açılmıştır. Ayrıca 2 yerleşim yerine kanalizasyon şebekesi yapılmıştır. 4 adet tek derslikli ilköğretim okulu ve her birine ayrı ayrı lojman,WC,ve depo yapılmıştır. Ayrıca 4 adet lojman yapılmış olup 16 okulumuzun da onarımı yapılmış ve 2 okulumuzun da kalorifer tesisatı döşenmiştir. 2011 yılında Derik`te Çiftçilerimize toplam ürün desteği olarak 19 milyon 305 bin 158 lira destek sağlanmıştır. Hastanemiz şu anda dahiliye, göğüs hastalıkları, Kadın doğum, çocuk, Diş, Genel cerrahi, ortopedi, anestezi olmak üzere toplam 8 uzman ve 6 tane pratisyen doktorumuz hizmet vermektedir. Hastanemizdeki kaliteli hizmet sayesinde yatan hasta doluluk oranı artmış ve beraberinde yeni ihtiyaçlar ortaya da çıkmıştır." Dedi.

TEHDİTLE İKTİDAR OLMAYA ÇALIŞANLAR MUKTEDİR OLAMAZLAR

Tutal konuşmasının sonunda " Biz bu çalışmaları yaparken, gücümüzü milletimizden aldık.Vesayet sisteminin sipariş usulü getirdikleri ve birilerinden icazet alarak hareket edenler şunu bilsinler ki  Derik`te 12 Haziran 2011 seçimlerinde menfaat ve korku imparatorluğu kıskaçlarına rağmen yüreği istikrardan, demokrasiden hukuktan, ve insan haklarından yana olan 4 bin 852 cesur yürek tercihini Ak partiden yana kullanmıştır. Bu vesile ile yüreğim ortaya koyarak partimize oy veren bu cesur insanlara partimiz adına huzurlarınızda tekrar, tekrar teşekkür ederim. Geçmişte baskı rejimlerinin altında sandığa dahi gitmekten çekinenler, bugün Sözde demokrasiden, insan haklarından  bahsederek ve bir yerlerden emir alarak antidemokratik ve baskı zihniyeti ile 2011 seçimlerinde Derik ilçesinde yine sahneye çıkmış millet iradesinin sandıkta özgürce tecelli etmesine engel olmuştur. Ama şunu bilsinler ki baskıyla, tehditle iktidar olmaya çalışanlar hiçbir zaman muktedir olamazlar." Diye konuştu

 

 

 

 

Kongreye katılan Mardin Belediye Başkanı M.Beşir Ayanoğlu, AK Parti Mardin Milletvekilleri Abdurrahim Akdağ ve Gönül Bekin Şahkulubey ile il başkanı Lokman Sinanoğlu ise, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MİLLETVEKİLİ ŞAHKULUBEY

        Ak Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey ise yaptığı konuşmada; Birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek başladığı konuşmasında; “Bugün burada sizlere yapılan hizmetleri anlatmaya kalkarsam öyle sanıyorum ki zaman yetmez. Turizm’de gelinen noktayı biliyorsunuz!. Sağlıkta yapılanları, tarımda her geçen gün artarak üreticilerimizi güçlendiren desteklemeleri, Ulaşımı, Sanayi’yi anlatırsam zaman yetmeyecek. Bu hizmetlerin artması için en önemli noktalardan biri kuşkusuz. Ülkemizin birlik ve beraberliğidir. Partimiz bu konuda da önemli atılımlarda bulundu, bulunuyor. Bizler birilerinin hoşuna gitmese de özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırıyoruz, kaldıracağız.” dedi.

MİLLETVEKİLİ  AKDAĞ;

              Ak Partinin insan odaklı bir parti olduğunu ve yaptığı bütün hizmetlerin temelinde toplumu oluşturan insanların genelini daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamak olduğuna işaret eden Milletvekili Abdurrahim Akdağ, “Partimizin misyonu ülkemizde birlik ve beraberliği sağlamaktır. Ak Parti bir değerler ve ilkeler partisidir. Ak Parti insan sevgisiyle yoğrulmuş bir partidir. Söz konusu bu ilkeler ve değerlere geride bıraktığımız 12 Haziran seçimlerinde Mardin halkının gösterdiği teveccüh bizi fazlasıyla mutlu etmiştir. Halkımız bir tarafındaki güç’e diğer tarafındaki paraya aldırış etmeden çocuklarının istikbali ve geleceği için Ak Partinin yanında yer alarak oy verdi. Türkiye’de yaşayan her iki kişiden biri partimize oy verdi. Partimize gösterilen bu ilgi bizleri sizlere daha fazla hizmet etme konusunda borçlu kılıyor. Mardin, Ak parti iktidarı boyunca büyük hizmetlerle buluştu” dedi

Mardin belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu ise, Silahla Güvencenin olamayacağını, Mardin’in ilçeleri ile birlikte  bir hoşgörü kenti olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde 212 delegenin kullandığı oyların tamamını alarak Başkanlığa tekrar Ali Osman Tutal Seçildi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EKONOMİK KRİZ YÜZÜNDEN ÜRETİMİ DURAN FABRİKALAR HIRSIZLARIN HEDEFİ HALİNE GELDİ
EKONOMİK KRİZ YÜZÜNDEN ÜRETİMİ DURAN FABRİKALAR HIRSIZLARIN HEDEFİ HALİNE GELDİ
Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve ekonomik kriz yüzünden kapanan fabrikalar şimdi de hırsızların hedefi haline geldi.
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİNE REKTÖR ATANDI
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİNE REKTÖR ATANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Artuklu Üniversitesine rektör ataması gerçekleştirdi.
Mardin´e Yeniden Kayyum atandı
Mardin´e Yeniden Kayyum atandı
İçişleri Bakanlığı, Mardin, Diyarbakır ve Van Belediye Başkanlarını açığa aldı, İl Valileri vekil tayin edildi
Boran “AİHM tarafından tazminata mahkum edilen devlet, sorumlularına rucu etmeli´´
Boran “AİHM tarafından tazminata mahkum edilen devlet, sorumlularına rucu etmeli´´
Emekli Ankara Hakimi ve Eski Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Avukat M. Beyazıt Boran yaptığı açıklamada 17 Ağustos Depremi Mağdurlarının AİHM´ye açtığı davada Devletin tazminat ödemeye mahkum edildiğini belirterek, tazminat ödeyen Devletin ödediği tazminatları vatandaşların ödedikleri vergilerden karşılandığını hatırlatarak ödenen tazminat tutarlarının sorumlularına rucu edilmesi gerektiğini söyledi.
MTDF Başkanı Öter Bayram mesajında Sevgi,Barış,Kardeşlik Diledi.
MTDF Başkanı Öter Bayram mesajında Sevgi,Barış,Kardeşlik Diledi.
Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yıldız´dan Bayram Mesajı
Yıldız´dan Bayram Mesajı
Mardin Yıldız Derneği Başkanı Melik Yıldız Bayram Mesajı Yayımladı
İş Adamı Mahmut Öner´in Bayram Mesajı
İş Adamı Mahmut Öner´in Bayram Mesajı
ENS GIDA San. Ve Tic.A.Ş Yönetim kurul başkan vekili Mahmut Öner Kurban Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.
Tunç´tan Kurban Bayramı Mesajı
Tunç´tan Kurban Bayramı Mesajı
Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı,İsa Tunç Kurban Bayramı Mesajı yayımladı
BAŞKAN MEHMET ŞAHİN, KURBAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN MEHMET ŞAHİN, KURBAN BAYRAMI MESAJI
Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Mahmut Dündar´dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Mahmut Dündar´dan Kurban Bayramı mesajı
Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
NASIR DUYAN´DAN KURBAN BAYRAM MESAJI
NASIR DUYAN´DAN KURBAN BAYRAM MESAJI
Mardin OSB Başkanı vekili ve Mardin Sanayici ve İş adamları Derneği (MARSİAD)Başkanı Nasır Duyan Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı
Başkan Veysi Şahin´den bayram mesajı
Başkan Veysi Şahin´den bayram mesajı
Mardin´in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
BAŞKAN TUTAŞI´NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN TUTAŞI´NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kurbanın kaynaşma, birlik ve beraberlik için önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan Tutaşı şunları kaydetti:
Hayırsever İşadamı Dr. Zeynel Abidin Erdem´den Bayram Mesajı
Hayırsever İşadamı Dr. Zeynel Abidin Erdem´den Bayram Mesajı
Mardinli Hayırsever İşadamı Dr. Zeynel Abidin Erdem, Yayımladığı Kurban Bayramı Mesajında şu ifadelere yer verdi;
Ak Parti İl Başkanı Kılıç´tan Bayram Mesajı
Ak Parti İl Başkanı Kılıç´tan Bayram Mesajı
Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Bayram Mesajı Yayımladı.
AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI BAŞLADI
AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI BAŞLADI
Mardin Büyükşehir Belediyesi, ağustos ayı meclis olağan toplantıları başladı.
MARDİN PANDEMİK İNFLUENZA FAALİYET PLANI TOPLANTISI
MARDİN PANDEMİK İNFLUENZA FAALİYET PLANI TOPLANTISI
MARDİN PANDEMİK İNFLUENZA FAALİYET PLANI TOPLANTISI
Suriyeli barış Elçisi,Türkiye ve Suriye Devlet Başkanlarına Mektup yazdı
Suriyeli barış Elçisi,Türkiye ve Suriye Devlet Başkanlarına Mektup yazdı
Dünya Barışı İçin 32 yılda 132 ülke dolaşan Suriyeli Barış Aktivisti Ahmad Jebeili, Türkiye Devlet Başkanı Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Esat´a birer mektup yazarak barış çağrısında bulundu
 Lokantalarda yemek  fiyat listesi
Lokantalarda yemek fiyat listesi
Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı, gelen şikayetler üzerine lokantalar için fiyat listesi hazırladı.
TÜGVA, MARDİN´DE 2´NCİ OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI
TÜGVA, MARDİN´DE 2´NCİ OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mardin temsilciliğinin 2´nci Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv