Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

DEDAŞ Elektrikleri Kesti, Etler Dolapta bozuldu

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Artuklu İlçesine bağlı mahallelerde elektrikleri kesti, buz dolaplarındaki etler bozuldu.

Artuklu ilçeisine bağlı mahallelerde DEDAŞ’ın elektrik kesintileri vatandaşların canına tak etti. Vatandaşlarla tartıştığı DEDAŞ görevlilerinin mahalle gurubunun elektriğini kestiği iddia edildi.

       Yalı Mahallesinde vefat eden  Yunus İnal  için yakınları taziye yapılmadığı için, et alıp  mahallede oturan vatandaşlar dağıtmak istedi. Ancak elektrikler kesilince buzdolabında dağıtılmak üzere bekletilen etin bozulduğu belirtildi. CHP Artuklu Merkez İlçe eski başkanı Hıdır İnal, 3 gün süre kesik bulunan elektrikler yüzünden etlerin buzdolabında bozulduğunu iddia etti. İnal “Vefat eden akrabamız için taziye yapamadık. Et alıp mahalleliye dağıtmak istedik. DEDAŞ yetkilileri bir köylü ile tartışınca birkaç mahallenin elektriğini kesti. Bizim de dağıtmak istediğimiz etler dolapta bozuldu. Bu Allah’tan reva mı? Bu DEDAŞ’tan çektiğimiz eziyet ne zaman bitecek” dedi.

Yaylı, Boztepe,Kumlu, Ortaköyün Bir Kısmı Aşağı Ve Yukarı Hatunlu,  Nurköy, Çalışlı,  Elmalı ve Tozan mahallelerinin 3 Gündür Karanlıkta kaldığı bazı köylerde ise su sıkıntısı çekilmeye başlandığı ileri sürüldü.

 


YAZARLAR