Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Cumhuriyet Başsavcısından Adli Yıl Açıklaması

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Adli Yıl Nedeniyle Basın Açıklaması yaptı

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, yeni adli yılın başlangıcında tüm çalışanlara başarılar dileyerek, yargı reformu stratejisi belgesinin  son aşamaya getirildiğini, yeni yasama yılı ile uygulamaya geçeceğini söyledi.

             Bektaş açıklamasında Adaletin mültün temeli olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti, ? Adalet hizmetlerinin etkin, verimli, tarafsız, hızlı bir şekilde yerine getirilmesi idarenin tüm eylem ve işlemlerinin hukukun üstünlüğüne dayanması , vatandaşın hak arama yollarının daima açık tutulması devletimizin temel niteliklerinden olan hukuk devleti olmanın temel şartlarıdır.

            Toplumun barış, huzur ve refahın sağlanması mülkün temeli olan adaletin tesisi ile mümkündür.  Ülkemizde son zamanlarda yaşanan ve ülkemizin birlik beraberlik bekasını hedef alan hain teşebbüsleri karşı Türk yargısı ivedi olarak gerekli tedbirleri adil ve hızlı bir şekilde almış, almaya devam edeceği gibi bu oluşumlara karşı hukuk kurul kuralları içersinde mücadele etmeye devam edecektir.  Hukuk sisteminizde yaşanan aksaklıkları gidermeye yönelik düzenlemeler içeren Yargı Reformu Stratejisi Belgesi son aşamaya getirilmiş yeni yaşama yılı ile hayata geçirilecektir.

           Bu duygu ve düşüncelerle yeni adli yılın ülkemize vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, adliyenin baromış saygıdeğer fedaker mensuplarına başarı ve kolaylıklar diliyorum?dedi.

 

YAZARLAR