Bugün, 29 Kasım 2020 Pazar

CHP İlçe Başkanı’ndan Çakıcı açıklaması

CHP Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan ‘Bir mafya bozuntusu genel başkanımızı tehdit edemez”

CHP Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan, Alaattin Çakıcı’nın genel başkanları Kemal Kılıçdaroğu ile ilgili tehdit edici açıklamalarına tepki göstererek Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını ifade eden Kalkan “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız. Buradan tüm Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Bir mafya bozuntusu koskoca ana muhalefet partisi olan CHP’nin genel başkanını tehdit etmektedir. Açıkça belirtiyorum, bunu hiç kimse yapamaz. Bırak ana muhalefet partisini hiçbir siyasetçiyi tehdit edemez. Bu noktada cumhuriyet savcıları nerede?” diye sordu. Suç durusuna gerek kalmadan, savcıları göreve davet eden Kalkan “ Türkiye Cumhurbaşkanı Rusya’da Putin tarafından kapıda bekletildiği zaman bir vatandaş olarak bu, beni üzmüş hatta gözlerim yaşardı desem abartı olmamalı. İşte bu noktada sayın cumhurbaşkanının bu gibi mafyavari girişimlerinin bertaraf edilmesi için gereken hassasiyeti ortaya koymasını bekliyorum. Türkiye bir hukuk devletidir, bu tür davranış ve açıklamalarının önüne geçilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Neler Oldu Daha Önce: 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Çok sık eleştiriyor CHP'yi, ona o görev verilmiş bekçilik yaptığı için" demiş ve "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin" diye sormuştu. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazılı açıklamasında, CHP liderine "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın" gibi tehdit içerikli ifadelerle seslenmişti.


YAZARLAR