Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı

Ceylan Alkan okurlarıyla buluştu

Araştırmacı-yorumcu-yazar Ceylan Alkan, yazarlık serüvenini genç okurlarına anlattı.

Mardin Gazeteciler Cemiyetinde, Araştırmacı-yorumcu-yazar Ceylan Alkan, okurlarıyla buluştu. Mardin Gazeteciler Cemiyeti´nde, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve  Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Mardin Söz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çelik´in himayelerinde yapılan ?Yazar-Okur Buluşmasında? Midyat İlçesi Söğütlü Anadolu Lisesi kitapsever  öğrenci ve öğretmenleri  yazar Ceylan Alkan´la bir araya geldi.

          Söğütlü Anadolu Lisesi Öğrencilerini Cemiyet binasında kabul eden Çelik, kendi yaşam ve deneyimlerini anlattı, azim, kararlılık ve çalışmanın önünde hiçbir engelin duramayacağını söyledi.

        Öğrencilere, kitap okumanın hayata bakış açısını nasıl değiştirdiğini anlatan, Yazar Ceylan Alkan kitapseverlere Mardin Söz Gazetesi´ndeki ilk köşe yazısını hediye etti. Yazarlık serüvenine nasıl başladığını samimi bir ifade ile aktaran Alkan, ?Kitap en iyi  dosttur. Umut dolu yarınlarımız için eli kalem tutan gençlere çok ihtiyacımız var ?  dedi. Gençlerin mutlaka okuyup yazmalarının gerektiğini söyleyen Alkan, iyi bir yazar olmak için gözlem ve okumanın şart olduğunu belirtti.

            Ceylan Alkan´ın yazarlık serüveninde koçluğunu da yapan Eğitimci-Şair-Yazar Metin Aydın da Ceylan Alkan´la  çalışmaya zor olandan başladıklarını söyledi. Aydın ?Kitap okurken, ayırım yapmamanızı öneriyorum. Okur arı gibidir, her çiçeğe konar ve bal toplar, sonunda kendi balını yapar. Sizde her türlü kitabı okuyun ve kendi  doğrularınız çizgisinde düşüncelerinizi olgunlaştırmaya gayret ediniz? dedi.

            Yazar-Okur buluşmasına Öğrencileriyle katılan Midyat İlçesi Söğütlü Anadolu Lisesi Müdürü Bedrettin Şahin ise yazar Ceylan Alkan´ın Mardin Anadolu Lisesi´nden öğrencisi olduğunu ve köşe yazılarının sıkı bir takipçisi olduğunu vurgulayarak, bu fırsatı verdiği için Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik´e teşekkür etti.  Şahin buluşmanın daha geniş kapsamlı Söğütlü Anadolu Lisesinde yapılmak istediklerini sözlerine ekledi.

 


YAZARLAR