Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar

Bölünmez ’den suç duyurusu

Mardin Eski Milletvekili Bölünmez “ Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın abisi Mehmet Yaman, Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve Vali’nin trollerinin de içinde bulunduğu bu kişiler hakkında yasal mercilere suç duyurusunda bulunduk.”

            22.Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, sosyal medyada hakkında başlatılan karalama kampanyası için suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Bölünmez yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Mardin Valisinin merkeze alınmasından sonra sosyal medyada son iki günde fotoğraflarımı ve adımı karıştırarak bir takım çirkin yayın kurgulayanlar, yayanlar ve buna bilerek ya da bilmeyerek alet olup paylaşanlar hakkında nöbetçi savcılık ve ilgili emniyet kanalıyla gerekli hukuki girişimleri başlattık.

             Aralarında merkeze alınan Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın abisi Mehmet Yaman, Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve Vali’nin trollerinin de içinde bulunduğu bu kişiler hakkında yasal mercilere suç duyurusunda bulunduk. Bir insanın onur, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuki bu terbiyesiz ve çirkin paylaşımlara karşı gerekeni yapacaktır.

         Siyaset üstü değerler vardır. Unutulmasın ki aile bunların başında gelir. Kendi öz akrabamla çektiğim fotoğrafımı ahlaksız paylaşım olarak lanse eden ve farklı yöntemlerle adımı da ekleyerek hakkımda olumsuz algı oluşturmak isteyen bu kötü niyetliler hakkında maddi ve manevi tazminat davası açtığımı; Kazanacağım tazminatı da kestiğim şükür kurbanları gibi Mardin Halkına dağıtılacağı sözünü veriyorum.

        Özel aile arşivimizden çalınan bu fotoğrafla gerek bilgi hırsızlığı, gerek taciz ve şantaj suçlarını işleyen bu müsveddeler inanıyorum ki Yüce Türk Mahkemeleri önünde gerektiği cezayı alacaklar.

        Bu süreçte desteğini esirgemeyen siz değerli Kadirşinas Mardin Halkına bir kez daha saygı ve selamlarımı iletiyorum..”

YAZARLAR