Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Başkan Şahin, Seyit Mecid Cami´nde yenileme çalışmalarına başlandı

Mardin´in Midyat ilçesi Akçakaya mahallesinde yer alan Seyit Mecid Cami için yenileme çalışmalarına başlandı.

      Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, ziyaret kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Seyit Mecid Cami için yenilme çalışmaları başlandığını söyledi.

        Şahin, ?geçtiğiniz Eylül Ayında temelini attığımız Sosyal Tesislerin yapımına hızla devam ediliyor. Sosyal Tesislerin yanında bulunan Seyit Mecid Cami için yenilme çalışmalarına başlandı. Cami Sosyal Tesisleri, açıldığında ilçenin büyük bir ihtiyacına cevap verecek.? Dedi.

        Seçimler öncesinde halkımıza vermiş olduğumuz sözün birisini daha bugün başlatmış olmanın mutluluğu içerisinde oluğunu kaydeden Şahin, ?Başlattığımız çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunmuş olacağız. Mahallenin düşük gelirli bir bölgesinde bulunan cami, mevcut haliyle hem statik açıdan hem de fiziksel şartlar itibariyle ibadete elverişli bir yapı değildi. Çevre halkının, mevcut durumu düzeltebilecek ekonomik güce sahip değildi. Caminin uygunsuz koşullarda hizmet etmesine sebep olmaktaydı. Camimizin tuvaletleri, abdest alma bölümü ve sosyal tesisleri ile diğer bölümlerin en temiz bir şekilde hizmet verecek." Dedi. 

       Şahin daha sonra Akçakaya Mahallesinin sorunlarını mahalle sakinlerinden dinledi.

YAZARLAR