Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Aydoğan´dan Af Açıklması

Aydoğan ?Cezaevlerinde bulunan, Tutuklu ve hükümlüler ile ilgili yaptığım yazılı bir açıklama ile ilgili, yeniden bir açıklama yapma gereğini duymuş bulunmaktayım.?

           Gazeteci ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan´ın açıklaması şöyle;

          "31 mart 2020 Tarihinde Mezopotamya ve Yurthaber Basın yayın kurumlarına Koronavirüs nedeniyle, Cezaevlerinde bulunan, Tutuklu ve hükümlüler ile ilgili yaptığım yazılı bir açıklama ile ilgili, yeniden bir açıklama yapma gereğini duymuş bulunmaktayım.

Meclis gündemine gelen, infaz yasası ile ilgili, yaptığım açıklama bazı kurum ve siyasi şahsiyetler tarafından yanlış anlaşılmalara neden olmuştur.

Koronavirüse karşı, tedbir amaçlı cezaevlerinde bulunan,Tutuklu ve hükümlüler arasında, ayırım yapılmadan, Türkiye Büyük millet meclisi tarafından serbest bırakılma talebinde bulunmuştum.

Bu talepte bulunurken, bir af talebinde bulunmadığımın kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum.

İnsan sağlığının her şeyin üstünde olduğu, anlayışından hareket ederek, yaptığım yazılı açıklamaya açıklık getirmek istiyorum. Koronaviris tehlikesine karşı serbest bırakılma talebinde bulunurken, Elektronik kelepçe şartlı tahliye ve sağlık gözetiminde bulundurulmak üzere, serbest bırakılma talebinde bulunduğumun bilinmesini istiyorum.

Bu çerçeve içindeki taleplerimin arkasında olduğumu kamuoyuna deklere ediyorum.

Saygılarımla

ÖNEMLİ GELİŞME İNSANİ TALEPLERİMİZ KARŞILIK BULDU

Cezaevlerinde Koronaviris ile ilgili kaleme aldığım ciddi yazıların siyasi iktidar tarafından karşılık bulduğunu büyük bir memnuniyet ile müşade etmekteyim.

Siyasi olarak cezaevlerinde bulunan insanların koronavirüs rahatsızlıklarından dolayı teker teker tahliye edilmelerini sağlayan, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve sorumlu devlet yetkililerine teşekkür ediyorum.

Kurumsal olarak kendilerine en derin saygılarımızı sunuyoruz."

YAZARLAR