Bugün, 11 Ağustos 2020 Salı

Altındağ, ?Kendi Yağımızla Kavruluyoruz?

Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, ?ilçenin temel sorunlarının karşılanması yanında, istihdam yaratıcı sorumluluklarımızı da yerine getireceğiz?

Mardin´in Ömerli İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, klasik belediyecilik anlayışının geride kaldığını, belediyelerin sosyal yaşamı kolaylaştırıcı ve istihdam yaratıcı sorumluluklarının ortaya çıktığını söyledi.

        İlçenin bir alana sahip olmadığını ifade eden Başkan Altındağ, mevcut belediye binasının ihtiyaca cevap veremediğini kaydetti. Altındağ ? Kıt imkanlarımız en iyi şekilde değerlendirerek ve bütçemizi disipline ederek, mevcut belediye binasını yıkarak kent meydanı haline getireceğiz. Belediyenin arka tarafında bulunan birkaç mesken ve işyerini kamulaştırdık. Belediye için yeni ve ihtiyaca cevap verebilecek bir hizmet binası yapacağız ?dedi.

              Üzüm İşleme Entegre Tesisi

        Ömerli, Derik, Dargeçit ve Artuklu İlçelerini kapsayan ?Bir Dünya Üreten Kadın? Sosyal Destek  projesini kooperatifleşerek hayata geçireceklerini belirten Altındağ? Ana Merkezi Ömerli ilçemiz olan proje kapsamında bin 200 dönüm alan üzerinde lavanta çiçeği ekimi gerçekleştireceğiz. Proje  ile 4 ilçeden toplam 60 kadına istihdam alanı sağlanacak.

              Üzüm işleme entegre tesisi

       Kooperatif bünyesinde lavanta çiçeği yağı ve yan ürünleri yanında, bölgede yetişen üzümlerin de değerlendirileceğini hatırlatan Hüsamettin Altındağ ?İlçemizde geçmişten gelen bir üzüm yetiştiriciliği geleneği devam ediyor. Bölgenin en kaliteli üzümü bizde yetişiyor. Kuracağımız entegre tesiste, üzümü de işleyeceğiz. Üzüm çekirdeği, pekmez, pestil ve cevizli sucuk ile kesme türleriyle katma değer  sağlayacak ürünleri üreteceğiz. İlçemizin ekonomisine katkı sağlayacak tesisin, bölgede kadın odaklı projelere de örnek teşkil edeceğine inanıyorum? dedi.

 


YAZARLAR