Bugün, 12 Ağustos 2020 Çarşamba

Yavru Köpekleri kim zehirledi

Mardin’de Şehidiye mahallesinde sokak köpekleri zehirlendi, hayvan severler, zehirlenen köpek yavrularını kurtarmak için seferber oldu.

         Mardin’in Şehidiye Mahallesinde boş bir evde yavruları ile barınan dişi köpek ve 10 yavru kimliği bilinmeyen kişi veya kişilerce zehirlendiği iddia ediliyor. Dişi köpek ve  yavruları  zehirlendi. 6 yavru  öldü, 4 yavru için de hayvan severler seferber oldu.

         Mardin’de Marilyn Monroe’ya benzetilen ve hayvanseverliği dikkat çeken  Melek Akarmut, zehirlenen köpek yavrularının bulundukları harabe evden alarak süt ve yoğurt vererek hayata döndürmeye çalıştı. Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı  yetkililerine de bilgi veren Akarmut ve bir grup hayvan sever, yavru köpekleri zehirleyenlere tepki gösterdi. Melek Akarmut “ 6-7 köpek yavrusu öldü.4 tanesini kurtarmaya çalıştık. İcapçı veteriner hekimi yavruların zehirlenmeden ölmediğini söyledi. Durup dururken neden ölsünler.  Köpeklerin görüntüleri zehirlendiklerini kuvvetle doğruluyor. Ağızlarından akan kusmuk ve genle durumları zehirlendiklerinin belirtisidir. Olayın takipçisi olacağız” dedi

 


YAZARLAR