Bugün, 19 Ocak 2021 Salı

Rektör’den Avuka’ya hayırlı olsun ziyareti

AÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilciliğine atanan Adnan Avuka’ya hayırlı olsun ziyareti.

          Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilciliğine atanan Duayen Gazeteci Adnan Avuka’yı yeni yerinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

          Mardin’in tanıtımında ve Mardin’de Tıp Fakültesi kurulmasında Adnan Avuka’nın gazeteci ve bir Mardinli olarak gösterdiği hassasiyet ve yüklendiği sorumluluğu takdirle karşıladıklarını ifade eden AÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özcoşar, Avuka’nın yüklendiği yeni görevini de en iyi şekilde yerine getireceğine ve inandığını söyledi.

                 Sağlık Bilimlerinde gelişmeler sağlandı

         AÜ Sağlık  Bilimleri Fakültesinde yeniliklere gittiklerini belirten Özcoşar, Arapça hemşirelik bölümü ve odyoloji bölümlerini açacaklarını kaydetti. Özcoşar “ Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde  Ortadoğu Ülkelerine hemşire yetiştireceğiz. İlerisi için ebelik bölümünü de düşünüyoruz. Ülke genelinde ve bölgemizde ihtiyaç duyulan odyolog yetiştirmeyi amaçlayan  Odyoloji bölümünü de açma çalışmalarımız var.” Dedi

              Ülkeler arası kordon oluşacak

      AÜ Sağlık Bilimleri Fakültelerinde, Ortadoğu Ülkeleri için yetiştirilecek sağlık personellerinin, geldikleri ülke ile Türkiye arasında bir kordon oluşturacağını hatırlatan Rektör Özcoşar “Ortadoğu ülkelerinden gelecek öğrenciler, ülkemizdeki sağlık sektörünün işleyişini ülkelerindeki yakınlara anlatacak. Dolayısıyla sağlık turizminin gelişmesi yönünde ülkeler arasında bir kordon oluşacak. “ şeklinde konuştu.

               Tıp Fakültesinden umutluyum

      Mardin’de tıp fakültesinin kurulması için başlatılan girişimlerin ve kamuoyunun desteğinin en üst düzeylerde ses olmaya başladığını aktaran Rektör Özcoşar “ Mardin’de tıp fakültesi kurulmasının önemli ve elzem olduğuna inanıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız var.  Milletvekillerimizin ve siyasilerin bu konudaki desteklerini alıyoruz. Arsamız hazır, inşaatı üstlenmeye hazır Mardinli İş İnsanı var. Tıp Fakültesi kurulma kararının çıkacağından umutluyum” dedi.

                   Artuklu Kitabı Hediye etti

     Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, editörlüğünü yaptığı iki ciltten oluşan ve prestij kitabı olarak değerlendirilen “Artuklular” kitabını hediye ederek “Artuklar kitabının doğru adresi, Artuklu’da hak edilen görevi üstlenen Duayen Gazeteci Adnan Avuka’dır” dedi.

         Avuka Türk bayrağı rozeti  hediye etti

     KGK Mardin Temsilcisi Adnan Avuka, Rektör İbrahim Özcoşar’ın ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avuka “ Tıp Fakültesi kurulması için ilk ateşi  Dr.Nurettin Özdener ile birlikte başlattık. Arkası geldi. Sizden de samimi destek geldiğini görmekten son derece memnun olduk. Hep birlikte amacımıza ulaşacağımıza inanıyorum. Ben de size öğretim görevlilerine verilmek üzere Türk Bayrağı Rozetleri takdim ediyorum. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.


YAZARLAR